$
הייטק והון סיכון

חברת vFunction גייסה 12.2 מיליון דולר בהובלת אורן זאב

הסטראט אפ הוקם על ידי יזמים סדרתיים ומנוסים: מוטי רפאלין, אמיר רפסון, ואורי ספורטא, לאחר שהחברה הקודמת שלהם, WatchDox נקנתה על ידי BlackBerry ב-2015. לחברה פעילות בישראל וארה"ב. בנוסף, השיקה היום את הטכונולוגיה שלה שמאפשרת לשכתב מחדש אפליקציות בג'אווה, בצורה אוטומטית לענן

מאיר אורבך 15:5902.02.21

חברת הסטארט אפ הישראלית vFunction גייסה 12.2 מיליון דולר בגיוס סיד בהובלת Zeev Ventures של אורן זאב ו-Shasta Ventures ובהשתתפות Engineering Capital ו-Khosla Ventures, הכולל pre-seed מEngineering Capital.

 

 

החברה הוקמה על ידי יזמים סדרתיים ומנוסים: מוטי רפאלין, אמיר רפסון, ואורי ספורטא, לאחר שהחברה הקודמת שלהם, WatchDox נקנתה על ידי BlackBerry ב-2015. לחברה פעילות מקבילה בישראל וארצות הברית. כמו כן, השיקה היום החברה את הטכונולוגיה שלה שמאפשרת לשכתב מחדש אפליקציות בג'אווה, בצורה אוטומטית ויעילה לענן.

 

ארגונים רבים נסמכים על יישומי ג'אווה וותיקים לטובת תפעול העסק שלהם, אך מתמודדים עם צורך קיומי לעבור לענן על מנת לשמר את יתרונם התחרותי, לקדם חדשות ולהגיב במהירות לאירועים בלתי צפויים כמו וירוס הקורונה. לאורך השנים, ארגונים אלה צברו מאות ואף אלפי תוכנות ג'אווה מהדור הקודם, דבר שמעקב יוזמות טרנספורמציה דיגיטלית ומכביד על ארגוני ה-IT.

 

יישומים אלה דורשים תחזוקה ידנית משמעותית, רישוי יקר, שינויים קריטיים תכופים ושיפורים מתמשכים רק בכדי לשמור על ערכם העסקי, וכתוצאה מכך מהירות הפיתוח בארגונים הללו נבלמת. פרויקטי מודרניזציה, והכלים הקיימים כיום הם ידניים, איטיים, יקרים ולא יעילים, ואסטרטגיות מודרניזציה כמו "Lift-and-Shift" מניבות יתרונות מוגבלים ללא פיצול התוכנות לmicroservices. בנוסף למורכבות, לעתים קרובות חסרים ארגונים אלה את המשאבים והמיומנויות לבצע מודרניזציה לתוכנות הארגון שלהם.

 

אורן זאב אורן זאב צילום: לימור אדרי

 

"השקענו כשלוש שנים בפיתוח וטיוב הטכנולוגיה בכדי לאפשר ללקוחות שלנו למנף את הערך הגלום בארכיטקטורת ענן עבור למעלה מ80% מהישומים שלהם שאינם תואמים ארכיטקטורה זו" אמר מוטי רפאלין, מנכ"ל ושותף מייסד של vFunction. לדבריו, "המערכת שלנו נותנת למפתחים בכירים וארכיטקטים את האפשרות להאיץ את המסע לעבר ארכיטקטורת ענן, תוך חיסכון משמעותי בזמן וכסף והמנעות מנטילת סיכון טכנולוגי ופרוייקטלי. סיכונים ועלויות אלה הם מנת חלקן של הגישות הקיימות כיום למודרניזציית אפליקציות".

 

vFunction שותפה של חברות ובתי התוכנה המובילים בעולם הכוללים בין היתר את HCL Technologies, Tata Consulting Services, ו-Wipro. כמו כן, vFunction שותפה של פלטפורמות Cloud Native מובילות כגון Red Hat OpenShift.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x