$
חדשות טכנולוגיה

מנכ״ל אפל מחזיר אש: תוקף את פייסבוק על הפצת מידע כוזב

המתח בין פייסבוק לאפל מחריף. לאחר שמייסד הרשת החברתית מארק צוקרברג ניצל את פרסום דו״חות החברה על מנת להשתלח ביצרנית האייפון, מנכ״ל אפל טים קוק יצא בהתבטאות בוטה נגד חלקן של הרשתות החברתיות בהפצת תיאוריות קונספירציה ועידוד אלימות

חדשות חוץ 12:1631.01.21
מנכ"ל אפל טים קוק פצח ביום חמישי במתקפה נגד רשתות המדיה החברתית, ביניהן פייסבוק, בטענה שפלטפורמות מסוג זה אחריות לאלימות בעולם האמיתי ולדה-הומניזציה של המשתמשים. קוק אמר את הדברים יום לאחר שמנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, האשים את אפל בניצול היתרון שלה כדי לקדם את מוצריה בטענה כי מדובר בפגיעה משמעותית בתחרות.

 

"בימים בהם מידע כוזב ותיאוריות קונספירציה משתוללות, איננו יכולים לעצום עין אל מול התיאוריה על המעורבות של הרשתות החברתיות בנושא", אמר קוק, "כבר הרבה זמן שגישתן הפסיקה להעמיד פנים שאינה מפלגת, איבדה אמינות וכמובן, כוללת את מחיר האלימות", הוסיף תוך התייחסות למהומות בגבעת הקפיטול מתחילת החודש. עם זאת, קוק לא ציין את פייסבוק בשמה, אך הרשת החברתית סופגת את מרבית האש בשל המעורבות שלה בארגון ההתקוממות והכשלון שלה בעצירת התפשטות המידע הכוזב בנוגע לתוצאות הבחירות לנשיאות בארה"ב . טוויטר ויוטיוב שבבעלות גוגל סופגות גם הן חלק מהאשמה.

 

מימין: מנכ"ל אפל טים קוק ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג מימין: מנכ"ל אפל טים קוק ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג צילומים: אי.אף.פי, POOL New

 

המתיחות בין אפל ופייסבוק אינה חדשה והחלה כשיצרנית האייפון הודיעה כי תתחיל להפיץ התראות למשתמשיה שישקפו את האופן בו אפליקציות עוקבות אחר המשתמשים, השינוי מחייב את מפתחי האפליקציות לבקש רשותם של המשתמשים למעקב בכדי לייצר מהמידע שאספו מודעות אישיות. בהתאם, נתינת האפשרות למשתמשים לסרב למעקב צפויה לפגוע בעסקי הפרסום של פייסבוק.

 

צוקרברג תקף את אפל על המהלך בשבוע שעבר והאשים אותה בכך שהיא משתמשת במעמדה כדי לפגוע בתחרות ומקדמת את השירותים שלה, כולל iMessage על חשבון אפליקציית המסנג'ר של פייסבוק ו-ווטסאפ וסבר כי העובדה ש- iMessage מותקנת מראש על מכשירי החברה סייעה לה להפוך לשירות המסרים הפופולרי ביותר בארצות הברית.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x