$
הייטק והון סיכון

ראפיד7 האמריקאית רכשה את אלסיד הישראלית בכ-50 מיליון דולר

אלסיד פיתחה פלטפורמת אבטחת ענן שמאפשרת לקבל תמונת מצב עדכנית על מספר מרכזי המידע ושירותי הענן המיושמים בטכנולוגיות שונות. כחלק מהרכישה, אלסיד תשמש כמרכז הפיתוח של ראפיד7 בארץ. עד היום גייסה החברה הישראלית כ-12 מיליון דולר

מאיר אורבך 09:3131.01.21
חברת הסייבר האמריקאית ראפיד7 (Rapid7) רוכשת את חברת הסייבר הישראלית אלסיד (Alcide.io). עד היום גייסה החברה הישראלית כ-12 מיליון דולר ובין משקיעיה אינטל קפיטל, אלרון ו-CE Ventures. כחלק מהרכישה, אלסיד המעסיקה 30 עובדים, תשמש כמרכז הפיתוח של ראפיד7 בארץ. לרוכשת זו הרכישה הראשונה בישראל. ראפיד7 האמריקאית נסחרת בשווי שוק של כ-4.5 מיליארד דולר בנאסד"ק ומעסיקה כ-1,250 עובדים עם הכנסות של כ-105 מיליון דולר ברבעון האחרון.  

 

אלסיד פיתחה פלטפורמת אבטחת ענן שמאפשרת למנהלי אבטחה בארגונים לקבל תמונת מצב עדכנית על מספר מרכזי המידע ושירותי הענן המיושמים בטכנולוגיות שונות. חומת האש של אלסיד מאפשרת לצוותים להגדיר, ליישם ולאכוף מדיניות אבטחה בפלטפורמות הענן השונות, כדי להשיג פיקוח רצוף והערכת סיכונים. אלסיד, פועלת מתל אביב ומונה 30 עובדים, הוקמה בשנת 2016 על ידי רני נחמיאס (כיום מנהל אינטל איגנייט) וגדי נאור, המכהן כמנהל הטכנולוגיות הראשי באלסיד. היזם הסדרתי אמיר אהרוני הצטרף ב-2018 כיו"ר החברה. מנכ"ל אלסיד, אמיר אופק, לשעבר מנכ"ל Cyberint, מנהל את החברה בשנה וחצי האחרונים והוביל את עסקת הרכישה

 

"אנו נרגשים מאוד לקראת הצטרפותה של אלסיד לראפיד7", אמר קורי תומאס, יו"ר ומנכ"ל ראפיד7, "תחום הסייבר הישראלי בולט בכישרונות הטכנולוגיים שמובילים אותו ואנו מצפים לתחילת העבודה עם הצוות של אלסיד במטרה לספק ללקוחותינו אבטחת ענן מקיפה, שמניעה צמיחה עסקית וחדשנות".

 

צוות אלסיד צוות אלסיד צילום: אלסיד

 

אמיר אופק, מנכ"ל אלסיד מסר: "היום מסתמן פרק חדש ופורץ דרך במסע של אלסיד. אני במיוחד גאה לקחת חלק בכניסתה לישראל של ראפיד7 כחברה בינלאומית מובילה בתחום הסייבר. אנחנו נרגשים להצטרף לראפיד7 בשל המחויבות המשותפת שלנו להעניק ללקוחותינו פתרונות אבטחת ענן חדשניים ונגישים. יתרה על כך, זהו פתח להזדמנות גדולה להמשיך לפרוץ דרך בתחום אבטחת תשתיות ה- Kubernetes לקהל לקוחות רחב יותר"

 

על פי דיווח שהוציאה אלרון היא תקבל 12 מיליון דולר מהעסקה שמהווים 24% מהחברה והיא תרשום כתוצאה מכך רווח של 11.5 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x