$
הייטק והון סיכון

חברת Pinecone של בכירי אמזון לשעבר גייסה 10 מיליון דולר

החברה, המפתחת תשתיות ללמידת מכונה בענן, הוקמה על ידי ד״ר עידו ליברטי, מדען ודירקטור לשעבר באמזון ומעסיקה 10 עובדים בתל אביב. החברה צופה להכפיל את מצבת העובדים בשנה הקרובה

מאיר אורבך 17:0027.01.21
חברת פיינקון (Pinecone), המפתחת תשתיות ללמידת מכונה בענן, גייסה כ-10 מיליון דולר בגיוס סיד. את הגיוס הובילה קרן Wing Venture Capital. פיטר וגנר, שותף מייסד בקרן Wing ומי שהיה אחד המשקיעים הראשונים ב-Snowflake, הצטרף לדירקטוריון. פיינקון נבנתה על ידי הצוות שעומד מאחורי Amazon SageMaker, הפתרון של אמזון עבור למידת מכונה ובינה מלאכותית, והוקמה על-ידי ד״ר עידו ליברטי, מדען ודירקטור לשעבר בשירותי הענן של אמזון (AWS). החברה מעסיקה 10 עובדים בתל אביב וצופה להכפיל את מצבת העובדים בשנה הקרובה.  

 

טכנולוגיות בינה מלאכותית עושות שימוש בוקטורים (embeddings) כדי לייצג מידע - החל במסמכים, דרך תמונות וסרטונים, וכלה באפיון משתמשים. מסדי נתונים ומנועי חיפוש הקיימים כיום פותחו לעבד מידע טבלאי או מסמכים, ואינם מותאמים לעיבוד וקטורים בזמן אמת ובקנה מידה נרחב. כתוצאה מכך, חברות המשתמשות בבינה מלאכותית נאלצו בשנים האחרונות לבנות פתרונות באופן עצמאי.

 

מסד הנתונים של פיינקון מאפשר למהנדסי תשתית ולמידת מכונה (ML engineers) לעבד ולאנדקס מיליארדי וקטורים ממימד גבוה בזמן אמת וללא מאמצי פיתוח. כך יכולות חברות לאחזר מידע לשאילתות, לדוגמה מציאת ווקטורים דומים, בדיוק רב ובזמן של אלפיות השניה. לדוגמא, אחת מחברות הקמעונאות הגדולות בעולם דיווחה שהשימוש בפיינקון עבור המלצות קנייה ללקוחותיה באתר האינטרנט, תוך שימוש במודלים של למידה עמוקה שפותחו על ידי הקמעונאית, הגדיל את הכנסותיה ב-18.5% להמלצה בהשוואה לפתרון הקיים. ״אנשי טכנולוגיה מובילים מנווטים את עסקיהם לעבר שימוש בלמידת מכונה. פיינקון מנגישה להם טכנולוגיה הכרחית שהייתה שמורה עד כה בידיהן של ענקיות טכנולוגיה בודדות״, אומר ליברטי.

 

מנכ"ל פיינקון, עידו ליברטי מנכ"ל פיינקון, עידו ליברטי צילום: Pinecone Systems, Inc.

 

״ארגונים ועסקים מודרניים מבוססים על נתונים, והם נעים לעבר העתיד בעזרת בינה מלאכותית. בדומה לכך שחברות כמו Snowflake ביססו את מהפכת הנתונים, כך פיינקון צפויה להעצים צוותי דאטה ולאפשר לחברות לאמץ טכנולוגיות של בינה מלאכותית״. אומר פיטר ואגנר, מייסד הקרן Wing.

 

הצוות המקים של פיינקון כבר בנה בעבר מערכות ללמידת מכונה בהיקף גלובלי. ליברטי ניהל את קבוצת פלטפורמות למידת המכונה של Yahoo, ולאחר מכן ניהל את מעבדת הבינה המלאכותית של אמזון, כולל צוות שבנה את Amazon SageMaker. בראש צוות ההנדסה של החברה עומד אמיר סאדוגי, מהנדס בכיר לשעבר בשירותי הענן של אמזון, אשר הוביל את הפיתוח ההנדסי של SageMaker.

 

פיינקון, שנוסדה ב-2019, צוות החברה כולל מהנדסים שבנו פלטפורמות בינה מלאכותית באמזון AWS, גוגל, פייסבוק ו-Yahoo, ומדענים שפרסמו למעלה מ-100 מאמרים אקדמים ופטנטים בתחומי למידת מכונה, דאטה, מערכות מבוזרות ואלגוריתמים. לחברה משרדים בעמק הסיליקון, ניו יורק ותל אביב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x