$
חדשות טכנולוגיה

בימר הישראלית זכתה בפרס אמי על פיתוח טכנולוגיה לשיפור דחיסת וידאו

בימר מצטרפת לשתי חברות ישראליות נוספות שזכו בפרס בשנים האחרונות - סאונד רדיקס שזכתה ב-2020 וואלנס שזכתה ב-2016. דרור גיל, CTO בבימר, "הזכייה תעזור לנו בחשיפה אל מול העולם בתקופה שוידאו הוא לב הפעילות ברשת"

מאיר אורבך 07:2926.01.21

חברת בימר הישראלית, המפתחת טכנולוגיות לדחיסה של שידורי וידאו ברשתות, זכתה בפרס האמי לטכנולוגיה והנדסה של האקדמיה הלאומית לאמנויות ומדעי הטלוויזיה (NATAS). הפרס ניתן לחברה על פיתוח מדדי איכות לצורך שיפור דחיסה של וידאו, ויוענק בטקס שיתקיים באוקטובר במסגרת כנס NAB 2021. בימר מצטרפת לשתי חברות ישראליות נוספות שזכו בפרס בשנים האחרונות - סאונד רדיקס זכתה ב-2020 וחברת ואלנס זכתה בפרס ב-2016.

 

בשיחה עם "כלכליסט" מספר דרור גיל, ה-CTO של החברה כי, "הווידאו מהווה כ-80% מהתעבורה כיום באינטרנט והמטרה היא לצמצם את המקום שלו בתעבורה באינטרנט. אנחנו יודעים להקטין את העומס מבלי לפגוע באיכות שלו. בוועדה יושבים מומחי הטכנולוגיה הכי גדולים בעולם ובעבר זכו בו אפל ודולבי וזה כבוד עצום בשבילנו. הזכייה תעזור לנו בחשיפה אל מול העולם בתקופה שוידאו הוא לב הפעילות ברשת". ברשימת הלקוחות של בימר ניתן לציין את סוני, יוניברסל, נטפליקס ועוד חברות רבות העוסקות בשידורי וידאו.

 

תמר שוהם סמנכ"לית הטכנולוגיה תמר שוהם סמנכ"לית הטכנולוגיה צירון: בימר

 

פרסי האמי בתחום הטכנולוגיה וההנדסה ניתנים לחברות שפיתחו טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך שמקדמות את תעשיית הטלוויזיה בתחומי ההקלטה, ההפקה והשידור. הטכנולוגיה של חברת בימר מבוססת על מדד איכות ויזואלית שפותח בחברה, ומזהה מתי קיים אובדן איכות בתמונה או בפריים של סרט וידאו כתוצאה מתופעות לוואי של הדחיסה. באמצעות המדד, דוחס הוידאו יודע עד כמה ניתן לדחוס את הסרט מבלי שיפגע מבחינה ויזואלית. המדד מכויל באמצעות בדיקת איכות שמבצעת בימר בעזרת אלפי משתמשים בשיטת ״מיקור המונים״ המבטיחה תאימות מאד גבוהה בין ביצועי המדד לבין הראייה האנושית.

שרון כרמל מייסד חברת בימר שרון כרמל מייסד חברת בימר צירון: בימר

 

החברה הוקמה ב-2009 ויש לה 35 עובדים במשרדים בהרצליה, פאלו אלטו וסנט פטרסבורג. מייסד החברה הוא שרון כרמל, יזם וותיק בתעשיית ההייטק המקומית שעמד בעבר מאחורי אמבליייז, והצוות הטכנולוגי כולל את תמר שוהם, סמנכ״לית הטכנולוגיה בחברה, חרדית שנולדה באוסטרליה. שפיתחה את הטכנולוגיה שזכתה בפרס אמי מאפס - החל ממחקר ברמה אקדמית, דרך פיתוח אלגוריתמי וסימוליציות, ועד לארכיטקטורת המערכת בתוכנה ודרור גיל ה-CTO של החברה שאביו ד״ר אהרן גיל, עבד בחברת צורן, והיה חבר ועדת התקינה הבינלאומית לדחיסה של תמונות (JPEG) וווידאו (MPEG). הוא גם היה העורך הראשי של התקנים האלה. ואף הוא זכה בפרס אמי טכנולוגי על פיתוח התקנים האלה, שלמעשה איפשרו את שידורי הטלוויזיה הדיגיטליים ואת שידורי הטלוויזיה באינטרנט שיש לנו היום. כך שלמעשה דרור הוא דור שני לזכיה באמי על דחיסת וידאו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x