$
חדשות טכנולוגיה

אמזון הציעה לממשל ביידן סיוע בהאצת חלוקת חיסוני הקורונה

במכתב ששלח מנכ"ל חטיבת הקמעונאות של החברה הוא בירך את הנשיא החדש וסגניתו וביקש לחסן את עובדי אמזון בארה"ב בהקדם האפשרי. החברה מעסיקה מעל 800 אלף עובדים במדינה

חדשות חוץ 09:3521.01.21

אמזון הציעה לסייע לממשל ביידן בהאצת החלוקה של חיסונים נגד קורונה, כולל בקרב העובדים שלה, כך דיווחה סוכנות הידיעות "רויטרס".

 

דייב קלארק, המנכ"ל הנכנס של חטיבת הקמעונאות של אמזון, שלח אתמול (ד') מכתב שבו בירך את נשיא ארה"ב ג'ו ביידן וסגניתו קמלה האריס על כניסתם לתפקיד. בהמשך הוא חזר על הבקשה שהעבירה ענקית הטכנולוגיה בחודש שעבר למרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC) לחסן את עובדי החזית של אמזון בארה"ב "בהקדם האפשרי". אמזון מעסיקה מעל 800 אלף עובדים בארה"ב.  

 

אף שמרבית עובדי המטה של החברה בסיאטל ממשיכים לעבוד מהבית, מחסני החברה וכן מרכזי מחשוב הענן וסניפי רשת "הול פודס", נותרו פתוחים מאז פרצה המגפה. לפי קלארק, לאמזון יש חוזה עם ספקי טיפולים רפואיים לקבל חיסונים במרכזים שלהם. "אנחנו מוכנים לפעול במהיות ברגע שהחיסונים יהיו זמינים".

מחסנים של אמזון מחסנים של אמזון צילום: בלומברג

 

"בנוסף, אנחנו מוכנים למנף את הפעילות, טכנולוגיית המידע, יכולות התקשורת שלנו ואת המומחיות של עובדינו כדי לסייע למאמצי ההתחסנות של הממשל. הגודל וההיקף שלנו כחברה מאפשרים להשפיע בצורה משמעותית באופן מיידי במלחמה נגד המגפה", אמר.

 

מוקדם יותר החודש התראיין ג'יי קרני, לשעבר עובד בצוות של ביידן המשמש כיום כמנהל צוותי המדיניות והתקשורת של אמזון, לאתר "בלומברג" וציין כי החברה הציעה לסייע לבכירים שעובדים בצוות המעבר של ביידן לקראת כניסתו לבית הלבן. "הצענו את הניסיון שלנו ואנחנו פתוחים לכל רעיון שיכול להיות לממשל לגבי האופן שבו נוכל לסייע", אמר.

 

עם זאת, על אמזון מופעל לחץ מצד הרגולטורים והקונגרס בנוגע לכוח הגדל שלה, ועוד לא ברור כיצד ממשל ביידן מתכוון להגביר את הלחץ עליה ולנסות להגביל את כוחה. 

 

מאז התפרצה הקורונה והחלה להתפשט ברחבי ארה"ב, אמזון – המעסיקה הפרטית השנייה בגודלה במדינה - ביצעה מספר התאמות לרשת הלוגיסטיקה הנרחבת שלה וזאת כדי לעמוד בהנחיות הריחוק החברתי. על אף האמצעים, אמזון הודיעה בשנה שעברה כי בסביבות 20 אלף עובדים שלה אובחנו כחיוביים לקורונה בששת החודשים הראשונים מאז פרצה. החברה אף ספגה ביקורת על כך שתגובתה למשבר לא הייתה מספיקה וכי היא סיכנה את בריאותם של חלק מהעובדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x