$
הייטק והון סיכון

סטורדוט הישראלית מציגה טעינה של סוללת ליתיום תוך 5 דקות

הסוללות החדשות של החברה מתאימות בין היתר לרחפנים, קורקינטים חשמליים, אופנועים, כלי עבודה ועוד. סוללה למכונית חשמלית של החברה תוצג עד סוף 2021

מאיר אורבך 23:1720.01.21
חברת סטורדוט הישראלית הציגה היום (ד') טעינה של סוללת ליתיום תוך 5 דקות. הסוללות החדשות של החברה מתאימות בין היתר לרחפנים, קורקינטים חשמליים, אופנועים, כלי עבודה ועוד.  

 

בשיחה עם "כלכליסט" אומר דורון מאירסדורף כי "זו היתה פעם ראשונה שהצלחנו להראות טעינה של סוללה כזו שיוצאת מפס ייצור סטנדרטי לחלוטין ב-5 דקות בלבד".

 

מאירסדורף מוסיף שהטכנולוגיה עדיין לא מתאימה לכלי רכב כבדים  ומדגימה את היכולות של הסוללה על מוצרי הישראלית בלבד. "סוללה למכונית חשמלית תוצג עד סוף 2021. בסוף 2022 תעשה החברה הדגמה של טעינה מלאה של רכב חשמלי", אומר מאירסדורף.

 

מנכ"ל סטורדוט, דורון מאירסדורף מנכ"ל סטורדוט, דורון מאירסדורף צילום: סטורדוט

 

לדבריו החברה תתמקד מעתה רק בפיתוח של סוללות לרכב ושאר התחומים יעברו לשיתופי פעולה עם יצרנים בעולם. ב-2018 חתמה החברה על הסכם ייצור בסין עם חברת EVE Energy אשר על פי ההסכם תייצר לחברה הישראלית סוללות.

 

סטורדוט, שיושבת בהרצליה ומעסיקה עשרות עובדים, הוקמה ב-2012 על ידי מאירסדורף ופרופ' סיימון ליטסין - שניהם יוצאי סנדיסק - יחד עם פרופ' גיל רוזנמן, וגייסה עד היום מעל ל-140 מיליון דולר בארבעה סבבים. החברה פיתחה סוללת ליתיום-יון שמאפשרת טעינה מהירה לשוק המובייל ולתעשייה. בין המשקיעים בחברה :דיימלר, BP, סמסונג ונצ'רס, משה חוגג, רומן אברמוביץ', וגלנרוק של ליאון רקנטי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x