$
חדשות טכנולוגיה

הודו לווטסאפ: בטלו את התוכנית לשינוי מדיניות הפרטיות

משרד האלקטרוניקה וטכנולוגיית המידע של ממשלת הודו כתב באימייל ששלח למנכ"ל ווטסאפ, וויל קתקארט, כי המשרד חושש מחוסר היכולת של המשתמשים בהודו לסרב לעדכון החדש וכי השינויים המתוכננים מעלים חששות כבדים לגבי ההשלכות בכל הקשור לחופש הבחירה של אזרחי המדינה

חדשות חוץ 16:4920.01.21

משרד האלקטרוניקה וטכנולוגיית המידע של ממשלת הודו ביקש מווטסאפ לבטל את תכניתה לשנות את מדיניות הפרטיות שלה, שכבר ספגה ביקורת רבה בשבועות האחרונים, כך על פי הדיווח של סוכנות הידיעות "רויטרס".

 

באימייל שנשלח למנכ"ל ווטסאפ וויל קתקארט ב-18 בינואר, כתב המשרד כי השינויים המתוכננים מעלים "חששות כבדים לגבי ההשלכות בכל הקשור לחופש הבחירה של אזרחי הודו". המשרד אמר כי הוא מודאג מחוסר האפשרות של המשתמשים ההודים לסרב לעדכון, לעומת משתמשים באירופה וכינה את זאת "יחס מפלה שמהווה חוסר כבוד לזכויות ולאינטרסים של אזרחי הודו".

 

המשרד אף ביקש מווטסאפ שתענה על 14 שאלות שצורפו לגוף האימייל, כולל שאלות על סוג המידע שייאסף, האם ווטסאפ תבצע סיווג משתמשים על בסיס הרגלי השימוש שלהם באפליקציה, והאם יתבצע מעבר מידע בין מדינות.

 

שינוי המדיניות של ווטסאפ, לדברי החברה יועד לאפשר למשתמשים לתקשר ביתר קלות עם עסקים בפלטפורמה אך בעקבות הביקורת החליטה החברה לדחות את העדכון הצפוי לחודש מאי.

 

דובר ווטסאפ אמר בתגובה כי "החברה מדגישה שהעדכון הצפוי אינו מגדיל את יכולתנו לשתף מידע של המשתמשים עם פייסבוק. מטרתנו היא לספק שקיפות ואפשרויות חדשות שיעמדו לרשות עסקים כדי שיוכלו לשרת את לקוחותיהם טוב יותר ולצמוח. ווטסאפ תמיד תגן על תכני ההודעות בשירותיה באמצעות קידוד קצה לקצה, כדי שלא ווטסאפ ולא פייסבוק יוכלו לראות אותן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x