$
הייטק והון סיכון

חברת StackPulse של יוצאי לומינייט גייסה 20 מיליון דולר

החברה שפיתחה פלטפורמה המאפשרת טיפול אוטומטי ויעיל בתקלות בשירותי ענן נוסדה בשנת 2020 על ידי עופר סמדרי, ליאוניד בלקינד ואלדד לבני. ההשקעה תשמש להמשך פיתוח המוצר והתרחבות גלובלית של החברה

מאיר אורבך 16:0019.01.21
חברת StackPulse הישראלית גייסה 20 מיליון דולר בסבב A בהובלת קרן ההשקעות הגלובלית GGV Capital. ההשקעה הנוכחית מתבצעת לאחר גיוס סיד, שהתקיים לפני פחות משנה, בגובה של 8 מיליון דולר, אותו הובילה קרן ההשקעות Bessemer Venture Partners, אשר השתתפה גם בגיוס הנוכחי. בנוסף לקרנות אלו, לקחו חלק בהשקעה שמות מובילים מהתעשייה בהם אסף רפפורט, יבגני דיברוב, נדיר יזרעאלי, בני שניידר, אסף וונד ועוד יזמים מובילים. ההשקעה תשמש להמשך פיתוח המוצר והתרחבות גלובלית של החברה.

 

 

בשנים האחרונות, מרבית הארגונים עוברים טרנספורמציה דיגיטלית, אשר באה לידי ביטוי בין השאר בשימוש ובפיתוח תוכנה כשירות ענן. בנוסף לפיתוח התוכנה, קיים הצורך לפרוס ולתחזק את השירות עצמו המורכב לרוב מעשרות רבות של רכיבי קוד שונים. כפועל יוצא מכך, על החברות להבטיח רמת אמינות ויציבות גבוהה של השירות בכל עת, אך הכלים הנמצאים בשימוש כיום עבור משימה זו, הינם לרוב כלי IT מסורתיים, אשר אינם מתאימים לסביבת ענן מבוזרת.

 

מייסדי StackPulse. מימין: אלדד לבני, עופר סמדרי וליאוניד בלקינד מייסדי StackPulse. מימין: אלדד לבני, עופר סמדרי וליאוניד בלקינד צילום: גיא חמוי

 

StackPulse מציעה פלטפורמה המאפשרת טיפול אוטומטי ויעיל בתקלות בשירותי ענן, כמו גם ריכוז התקשורת וסנכרון הצוותים הפועלים לפתרון התקלה. הפלטפורמה אוספת נתונים ומעשירה את המידע המגיע מהמערכות המנטרות את השירות, מתקשרת עם רכיבי התכנה והתשתית השונים בכדי להביא לפתרון מהיר ככל הניתן של התקלה. זאת בניגוד לתהליכים הידניים והסיזיפיים הנהוגים היום והשימוש בכלי IT מסורתיים אשר אינם מתאימים לסביבת ענן מבוזרת. בעזרת StackPulse, צוותי הפיתוח יכולים להגדיר, לבדוק ולפרוס תהליכי אבחון ופתרון תקלות אוטומטי כמו גם תהליכים תפעוליים, כחלק מפיתוח השירות וכך להבטיח יעילות, איכות ויציבות מקסימלית.

 

החברה נוסדה בשנת 2020 על ידי עופר סמדרי, ליאוניד בלקינד ואלדד לבני אשר הקימו בעבר את Luminate Security, חלוצה בתחום ה- Zero Trust, שנרכשה לאחר שנתיים על ידי Symantec העולמית במאות מיליוני דולרים. צוות ההנהלה כולל את בריאן לייק, ג'וש ת׳ורנגרן וקארין אופיר צימט, המביאים עימם ניסיון עשיר בהובלת חברות בתחום.

 

בשיחה עם "כלכליסט" מספר עופר סמדרי, מנכ"ל ואחד ממייסדי החברה, "יש כאן הזדמנות לבנות משהו מאוד גדול ויש ביקוש עצום. בחברה החדשה שהקמנו אנו לוקחים התראות שבאות מכל מיני מערכות ותשתיות ומפעילים אוטומציה מלאה לתיקון התקלה, מה שחוסך זמן רב לעבודה של המתכנתים, אשר אחראים היום על האחזקה של המערכות".

 

"גדלנו ביחד. לקחנו צוות מלומינייט שעבד איתנו בעבר, מה שעזר לפיתוח המוצר שלנו במהירות והקמנו את החברה בינואר, אז לא ידענו שהקורונה תגיע לאזור, כולם חשבו שהיא תישאר בסין. הגדילה לתוך הקורונה היתה מאוד יצירתית והעובדה שהצוות שלנו מכיר אחד את השני מאוד עזרה. היינו 8 אנשים כבר מהיום הראשון וגדלנו די מהר. הצלחנו תוך כדי הקורונה ועבודה מהבית לבנות את החברה וכיום יש לנו כבר לקוחות משלמים. יש לנו כיום 35 עובדים בישראל ובארצות הברית ואנחנו נאמץ את הגישה ההיברידית, כי עושה רושם שאנשים רוצים לשלב בין עבודה מהבית למשרדים", אומר סמדרי. "אני חש שהעבודה מהבית תשתלט על העולם. אנחנו רואים עמיתים שלנו שעוזבים את החוף המערבי ומחפשים מגורים במקומות אחרים. אני לא מאמין שיהיה צורך בעתיד בטיסות ובחזרה לדרך הישנה".

 

 

צוות StackPulse צוות StackPulse צילום: גיא חמוי

 

"נדיר ביותר לראות סטארט-אפ בן שנה, בעל נתוני צמיחה כה משמעותיים", מסר גלן סולומון, שותף מנהל ב- GGV Capital. "כברת הדרך המהירה של StackPulse מגיעה מתוך הבנה עמוקה שמביא עימו צוות הניהול המנוסה, שכבר הקים חברה חלוצה בתחומה על-ידי כך שזיהה צורך מוקדם, הביא לגדילה מהירה ומכירה לחברות מובילות בשוק".

 

"החשיבות ההולכת וגדלה של שירותי תוכנה בענן מכתיבה את הצורך בתהליכי תגובה מוגדרים מראש כאשר דברים משתבשים.״ אמר עמית קרפ, שותף ב- Bessemer Venture Partners ״הדרך היחידה להבטיח אמינות כזו היא להפוך טיפול בתקלות שוטפות ומשמעותיות אשר התגובה אליהן היום היא ידנית, לתהליכים אוטומטיים וחכמים המתבצעים באופן מהיר ויעיל באמצעות קוד״.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x