שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

הצמיחה של K Health נמשכת: גייסה 132 מיליון דולר לפי שווי של 1.4 מיליארד

החברה, שפיתחה פלטפורמת בריאות דיגיטלית מבוססת דאטה, משלימה גיוסים של 224 מיליון דולר בפחות משנה. מנכ"ל החברה אלון בלוך מציין שמגיפת הקורונה היא שהביאה לזינוק בביקוש: "אנשים לא יכלו להגיע לרופא ואנחנו הפכנו לפתרון זמין וזול עבור רבים"

מאיר אורבך 13:5819.01.21
חברת הסטארט-אפ הישראלית K Health, שפיתחה פלטפורמת בריאות דיגיטלית מבוססת דאטה, גייסה 132 מיליון דולר בסבב E בהובלת GGV ו- Valor Equity Partners. זהו סבב הגיוס השלישי של החברה בתוך שנה, כאשר בנובמבר גייסה 42 מיליון דולר ובפברואר גייסה 48 מיליון דולר, כך שסך גיוסי ההון של החברה בתוך שנה עומד על כ-224 מיליון דולר. השווי שבו גייסה החברה את הסיבוב הנוכחי הינו 1.4 מיליארד דולר, הכפלה של הערכת השווי שניתנה לה בנובמבר. בגיוס השתתפו מספר משקיעים חדשים הכוללים את קרן הפנסיה של קייזר פרמננטה, שהינה קופת החולים הגדולה בארה"ב עם 12 מיליון לקוחות. משקיעים נוספים בסבב כללו בין היתר את: 4W, Max Ventures, Pico Partners, Marcy Venture Partners, Primary Ventures, BoxGroup and LTS Investments  

 

בשיחה עם "כלכליסט" מספר אלון בלוך, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה: "יכולנו לגייס 400 מיליון דולר אבל אני מגייס מה שאני צריך ועוד קצת. את הגיוס סגרנו כבר בסוף דצמבר ובחרנו את המשקיעים שהכי התאימו לאופי החברה".

 

שלושת סבבי הגיוס שביצעה החברה הישראלית בתוך שנה נעשו במטרה לענות לביקוש העצום לשירותיה. "כאשר הגיעה הקורונה נוצרה לנו הזדמנות כפולה, אנשים לא יכלו להגיע לרופא ואנחנו הפכנו לפתרון זמין וזול עבור רבים. מערכת הבריאות בארצות הברית יקרה מאוד ועולה לפחות פי 3 מזו בישראל. בתקופה הזו אנשים הבינו שאת מרבית הבעיות שלהם ניתן לפתור מרחוק. אנחנו מעריכים שכ-90% מהבעיות ניתנות לפתרון מרחוק, ואם יש צורך מפנים לרופא מומחה או למיון. המחיר שלנו זול משמעותית מהמחיר של ביקור אצל רופא - 9 דולר לחודש לעומת ביקור אחד אצל רופא שעולה לכל הפחות עשרות דולרים, גם אם יש לך ביטוח.

 

"אחת הסיבות שמרבית הבעיות שמגיעות אלינו נפתרות מרחוק היא העובדה שיש לנו בסיס דאטה גדול שממשיך ללמוד ולהתפתח כל הזמן. אצלנו זו רפואה אישית מהרגע הראשון וכיום בזכות שיתוף הפעולה שלנו עם מאיו קליניק השירות יהפוך למתקדם הרבה יותר", אומר בלוך.

 

אלון בלוך, מייסד K-Health אלון בלוך, מייסד K-Health

 

K Health נוסדה על ידי אלון בלוך, רן שאול וישראל רוט כאשר לצידם גם אדם סינגולדה, מייסד טאבולה, שיושב בדירקטוריון החברה. החברה מעסיקה 350 עובדים, מתוכם 200 רופאים העובדים רק עבור החברה ועוד 150 בתחום המוצר והטכנולוגיה. בתקופה הקרובה מעריכים בחברה שהיא תתחיל לפעול גם בברזיל ועוד מדינות בהם מערכת הבריאות מגלה כשלים דומים לזו של המערכת בארצות הברית. אנחנו מסתכלים קדימה וסבורים שנשאר כאן ל-20 שנים הבאות לפחות. אם כיום אנו מגיעים למיליוני בני אדם, בעתיד נגיע למיליארד", אומר בלוך.

 

האפליקציית הישראלית החלה את דרכה בחיבור עם קופת חולים מכבי, אשר סיפקה לחברה בסיס מידע אנונימי מ-2.2 מיליון ביקורי רופא שבוצעו בקופת החולים ב-25 השנים האחרונות. המערכת יודעת לענות על שאלות רפואיות אך לא מדובר בדיאגנוזה רפואית אלא אבחנה סטטיסטית המצביעה ממה קרוב לוודאי שאתה סובל, על בסיס מה ששאלו אנשים אחרים. מעבר לעצות האפליקציה, קיימת גם האפשרות לפנות לרופא אשר יציע טיפול על בסיס האבחנה האישית שלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x