$
חדשות טכנולוגיה

בעקבות הביקורת: ווטסאפ דוחה את שינוי המדיניות לחודש מאי

לאחר שהודיעה כי בכוונתה לשתף מידע שאגרה עם חברת האם פייסבוק, ומשתמשיה החלו לפנות לאפליקציות המתחרות שזינקו במספר ההורדות, ווטסאפ מודיעה היום כי החליטה לדחות את המהלך לחודש מאי עקב בלבול שנוצר אצל המשתמשים בעקבות הודעתה

איתמר זיגלמן 21:5915.01.21
הלחץ עשה את שלו: ווטסאפ הודיעה הערב (ו') על עיכוב של שלושה חודשים במדיניות הפרטיות החדשה שאמורה הייתה להיכנס לתוקף ב-8 בפברואר בטענה כי הודעתה הובילה לבלבול נרחב בשאלה האם המדיניות החדשה תחייב שיתוף נתונים עם פייסבוק. העדכון החדש נדחה ל-15 במאי. 

 

בפוסט שפורסם בבלוג שלה, הבהירה החברה כי העדכון הצפוי לא ישפיע על שיתוף הנתונים עם פייסבוק בכל הנוגע לתוכן הצ'אטים של המשתמשים או כל מידע אחר על הפרופיל שלהם. ווטסאפ ציינה שוב ושוב כי העדכון יועד לצ'אטים העסקיים במקרה שמשתמש משוחח עם פלטפורמת שירות הלקוחות של חברה כלשהי באמצעות ווטסאפ. "שמענו את קולות המשתמשים שלנו והבנו כי נוצר בלבול רב סביב העדכון הצפוי. הרבה מידע שגוי הופץ בנושא וגרם לדאגה", כתבה.

 

ווטסאפ ופייסבוק ווטסאפ ופייסבוק צילום: ש

 

מאז 2016, ווטסאפ שיתפה מידע חלקי בלבד עם פייסבוק שכלל בין היתר את מספרי הטלפון של משתמשיה אך ללא גישה לתוכן ההודעות שהינן למעשה מוצפנות מקצה לקצה. למרות זאת, החברה שלחה למשתמשיה בשבוע שעבר התראה מפתיעה על שינוי המדיניות שכלל אזכור על כוונתה לשתף יותר מידע עם החברה האם ואף כללה אולטימטום שהורה למשתמשים למחוק את חשבונם אם יבחרו שלא להסכים לתנאים החדשים. ההתראה עוררה חשד כי מדובר בצעד פולשני יותר לפרטיות המשתמשים, והם החלו להוריד למכשירם את האפליקציות המתחרות, ביניהן סיגנל וטלגרם שטיפסו לראש טבלת ההורדות.

 

החברה בתגובה פרסמה תרשים המפרט איזה מידע יישאר מוגן ולא ישותף עם פייסבוק ובכירים בחברה, ביניהם אדם מוסרי, מאינסטגרם ו-וויל קתקארט מווטסאפ, נשלחו לצייץ בטוויטר הבהרות בנושא בניסיון לעצור את הבלבול שנוצר - אך ללא הצלחה. רקורד הפרטיות הגרוע של פייסבוק והעובדה שהחברה ציינה לאורך השנים כי בכוונתה להתחיל לייצר רווח מהפלטפורמה של ווטסאפ באמצעות בסיס המשתמשים הבינלאומי הגדול שלה, כרסמה את האמון באפליקציית הצ'אט הפופולרית.

 

הערב, ווטסאפ כבר משנה את הטון ומודיעה כי תעכב את המהלך שתכננה בשלושה חודשים ותפעל כדי לספק הסברים למשתמשים על השינויים במדיניות החדשה. "אנו דוחים כעת את התאריך שבו אנשים יתבקשו לאשר את התנאים", כתבה בבלוג שלה, "אף אחד לא יאבד את הגישה לאפליקציה אם לא יסכים לתנאי המדיניות החדשים שתכננו לתחילת החודש. נאפשר למשתמשים לבדוק את המדיניות החדשה בקצב שלהם עד ה-15 במאי", כתבה.

 

בתגובה לשאלת אתר The Verge ווטסאפ הדגישה כי המדיניות לא תשתנה מיידית. כוונת החברה בעדכון החדש לאפשר למשתמשים לתקשר עם עסקים בווטסאפ, דבר המחייב שיתוף נתונים בין ווטסאפ לפייסבוק לצורך מיקוד המודעות בפייסבוק ובאינסטגרם לשיפור עסקי המסחר הדיגיטלי. "העדכון עליו עבדנו כולל אפשרויות חדשות שיסייעו למשתמשים לתקשר טוב יותר עם עסקים בווטסאפ, תוך שקיפות מלאה לגבי האופן שבו אנו אוספים ומשתמשים בנתונים". לדבריה, "עדכון זה אינו מרחיב את היכולת שלנו לשתף נתונים עם פייסבוק".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x