חדשות טכנולוגיה

חברות טכנולוגיה וארגוני בריאות עובדים יחד ליצירת דרכון ירוק דיגיטלי למתחסני הקורונה

חברות הטכנולוגיה, ארגוני בריאות ומלכ"רים צופים כי מדינות רבות יחפשו דרכים להוכיח את מעמד ההתחסנות של אזרחיהם, ובקואליציה המורכבת מחברות כמו מיקרוסופט, אורקל, סיילספורס, Cerner, אפיק סיסטמס וקליניקת מאיו הן פועלות יחד על פיתוח סטנדרט טכנולוגי אחיד לכולם

חדשות חוץ 16:2914.01.21
חברות גדולות, ארגוני בריאות ומלכ"רים הכריזו היום (ה') כי הן עובדות ביחד ליצירת דרכון דיגיטלי למתחסנים נגד קורונה, זאת מתוך ההנחה שאנשים יתבקשו להציג הוכחות למעמד ההתחסנות שלהם.  

 

היוזמה, הנקראת VIC (Vaccination Credential Initiative), מורכבת למעשה מקואליציה של ארגונים, ביניהם מיקרוסופט, אורקל, סיילספורס, Cerner, אפיק סיסטמס וקליניקת מאיו, מפתחים סטנדרטים טכנולוגיים כדי לאשר האם אנשים התחסנו, כך לפי הצהרה שפרסמו החברות.

 

הצד הטכנולוגי יסייע למנוע מאנשים לטעון בצורה כוזבת כי התחסנו. בנוסף, אנשים בלי מכשיר סמארטפון יוכלו לקבל ברקוד מודפס על נייר שבאצעותו יוכלו לאשר כי התחסנו.

 

נשיא ארה"ב הנכנס, ג'ו ביידן מתחסן נגד הקורונה נשיא ארה"ב הנכנס, ג'ו ביידן מתחסן נגד הקורונה צילום: איי פי

 

"המטרה של היוזמה היא להעצים אנשים באמצעות גישה דיגיטלית לתיעוד היסונים שלהם כדי שיוכלו להשתמש בכלים טכנולוגיים כדי לחזור ולטוס, לעבוד , ללמוד ולחיות תוך שמירה על פרטיות המידע", מסר פול מאייר, מנכ"ל עמותת The Commons Project, מלכ"ר הפועל בז'נבה שחבר ביוזמה.

 

"לאורך תקופת זמן מסוימת כמעט כולנו נצטרך להציג תוצאות בדיקת קורונה שלילית או אישור על התחסנות כדי שנוכל לחזור לשגרת חיינו", הוסיף ד"ר בראד פרקניס, המנהל הרפואי הראשי של המלכ"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x