$
הייטק והון סיכון

חברת Carbyne גייסה 25 מיליון דולר לפיתוח טכנולוגיה למוקדי חירום

החברה פיתחה טכנולוגיה המאפשרת שיתוף מידע בזמן אמת בין אזרחים, מוקדי חירום וגופים ממשלתיים. ההשקעה הנוכחית תאפשר לחברה להמשיך להתרחב ולפתח מוצרים עתידיים, לתגבר את יכולות התקשורת של גופי חירום ולשפר את האפקטיביות של כוחות החירום בזירות אירוע

מאיר אורבך 16:0014.01.21
חברת קארביין (Carbyne), המפתחת טכנולוגיות לשירותי חירום, גייסה 25 מיליון דולר. הגיוס נעשה בסבב שני (B), בהובלת Hanaco Ventures ו-ELSTED Capital Partners; בשיתוף GMI Ventures וראש ה-C.I.A לשעבר, הגנרל דייוויד פטראוס; ובהשתתפות כל משקיעי החברה הנוכחיים וביניהם Founders Fund & FinTLV.

 

 

סבב B של החברה התרחש עוד ב-2018 בו השתתפו המשקיעים הקודמים של החברה. ההשקעה הנוכחית תאפשר לחברה להמשיך להתרחב ולפתח מוצרים עתידיים, לתגבר את יכולות התקשורת של גופי חירום ולשפר את האפקטיביות של כוחות החירום בזירות אירוע. ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, אשר היה יו"ר החברה ואחד ממשקיעיה פרש מתפקיד היו"ר אבל ממשיך להיות משקיע מעורב. החברה מעסיקה כ-100 עובדים מתוכם 60 בישראל ובכוונתה להגדיל את מספר העובדים שלה השנה. מאז הקמתה ב-2015, החברה גייסה 53 מיליון דולר.

 

קארביין הוקמה בשנת 2015 ע"י אמיר אליחי (מנכ"ל), אלכס דיזינגוף (מוביל טכנולוגיה), יוני יטאסון (ראש צוותי פיתוח) וליטל לשם (בעלת מניות). החברה פיתחה פלטפורמה לשיתוף מידע בזמן אמת בין אזרחים, מוקדי חירום וגופים ממשלתיים. המערכת של החברה מאפשרת שידורי וידאו חיים, העברת תמונות, צ'אטים, שיחות קוליות, שיתוף תוכן בין הפונים למוקדי החירום לבין המוקדים עצמם - כל זאת בעוד השימוש בה אינו מצריך התקנה של אפליקציה מיוחדת מצד הגורם הפונה לקבלת השירות.

 

לקארביין לקח לא מעט שנים עד שהחברה הצליחה למצוא לה את הנישה בתעשיה העולמית של שירותי החירום. בשיחה עם "כלכליסט" מספר אמיר אליחי, מנכ"ל ומייסד קארביין כי: "הפריצה הגדולה קרתה בסוף 2018 כשהשקנו מוצר שמותקן דרך הענן על גבי מערכות קיימות של לקוחות. השיתוף פעולה שלנו עם גוגל אפשר לנו להתפרס בכל מקסיקו. ב-2020 היינו בתהליך גדילה ואז הגיעה הקורונה. ממשלות פנו לפתרון שלנו שמאפשר למדוד את ההתפרסות של המחלה, מוקדים שלה ועוד והפכנו לפתע לכלי מרכזי למאבק בקורונה".

 

במהלך שנת 2020 הפכה הטכנולוגיה של החברה לחשובה מכיוון שגופי חירום ברחבי העולם חיפשו פתרונות חדשים להתמודדות עם אתגרים חסרי תקדים. בעוד פרויקטים ממשלתיים נמשכים שנים ארוכות, הרי שמתחילת 2020 קארביין פרשה פרויקט חדש כל 10 ימים, מה שהוביל לזינוק של כ- 350% ברווחי החברה חרף האתגרים בשוק. בנוסף החברה חתמה על שיתופי פעולה אסטרטגיים עם 2 חברות הענק Global Medical Response ו- CentralSqaure, שאיפשרו לה להגדיל את האחיזה הפוטנציאלית בשוק האמריקאי ל-90% .

 

הטכנולוגיה של קרביין משרתת יותר מ-400 מיליון אזרחים ברחבי העולם. ב-2020 העבירה הפלטפורמה למעלה ממיליון דקות וידאו למוקדי החירום האמריקאים (911) וסיפקה לשירותי החירום יותר מ- 155 מיליון מיקומים מדויקים של אירועים – מה שהופך אותה לספקית הגדולה בעולם של מידע עשיר לשירותי חירום.

 

מייסדי קארביין. מימין: אמיר אליחי, יוני יוטסון ואלכס דיזינגוף מייסדי קארביין. מימין: אמיר אליחי, יוני יוטסון ואלכס דיזינגוף צילום: אבישי פינקלשטיין

 

הקורונה הציפה למעשה את החולשות של שירותי החירום המסורתיים בכל הנוגע לתקשורת ולחלוקת מידע. החסרונות המובנים הללו הובילו את ממשלת ארה"ב לחפש פתרונות תמיכה חדשניים בתעשייה הפרטית כשרק החודש, חברי בית הנבחרים בארצות הברית אישרו הקמת תשתית חירום בעלות 1.5 טריליון דולר, הכוללת מימון בגובה 12 מיליארד דולר לפרישת הדור הבא של מוקדי החירום.

 

"הטכנולוגיה שלנו, הרשומה במספר פטנטים, נותנת מענה לבעיות הדחופות ביותר בסיטואציות של חירום לאומי, שוק שצומח באופן אדיר משנה לשנה", אמר אליחי, "כאשר פרץ משבר הקורונה, ראינו שממשלות מתקשות להגיב לכמות גדולה וחסרת תקדים של צרכים של אזרחים והבנו שעלינו לפעול מהר. תוך פחות מחודש השקנו כלים חדשים ללקוחות ברחבי העולם. כולן נפרשו מרחוק. בנוסף, הקמנו ועדה מייעצת עם מומחים מהתעשייה, ובהם קירסטן נילסן ומייקל צ'רטוף, לשעבר מזכירי המשרד לביטחון המולדת בארה"ב ודייוויד פוליסון, לשעבר ראש הסוכנות האמריקנית למצבי חירום (FEMA). חברי הוועדה תומכים בגישת 'צעד אחד מראש' כדי למקסם את הערך עבור הלקוחות שלנו".

 

"קארביין מספקת יכולת קריטית לשוק בטיחות הציבור", מסר הגנרל פטראוס, "היכולת לספק תקשורת שקופה בין אזרחים, מוקדי חירום, מגיבים ראשונים, וגופים ממשלתיים ומקומיים, תוכיח את החשיבות שלה, ככל שהיא תשתלב במוקדי חירום וכמובן תציל חיים ותשפר ביצועים".

 

ליאור פרוסור, שותף כללי ב-Hanaco Ventures מסר: "אנחנו מאמנים בהתמקדות בהשקעות של פלטפורמות בצמיחה, שמספקות פתרונות יעילים, מוסיפים ערך, ומשפרים ביטחון ובטיחות בקרב הציבור. קארביין הייתה תחת הרדאר שלנו במשך זמן רב, בגלל הערך שהיא מציעה, והצמיחה המרשימה שלה. את החברה מוביל מייסד מנוסה וצוות מהימן, והם הציגו מוצר משנה-חיים. אנחנו גאים לשתף איתם פעולה בעודם צומחים".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x