$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל אינטל בוב סוואן פורש מתפקידו

בתקופת כהונתו של סוואן אינטל ספגה מכות קשות מצד המתחרות שלה והודיעה כי שבבי הדור האחרון שלה יתעכבו בזמן שאלו של AMD כבר הוטמעו במחשבים רבים. מנכ"ל VMware, פט גלסינגר ייכנס במקומו לתפקיד ב-15 לפברואר. גורם באינטל ישראל: "מינוי טוב לחברה ולישראל בפרט"

איתמר זיגלמן 16:1713.01.21

מנכ"ל אינטל העולמית, בוב סוואן יתפטר מתפקידו ב-15 לפברואר ומנכ"ל VMware, פט גלסינגר, ייכנס במקומו לתפקיד. כך מדווח היום (ד') אתר CNBC.

 

 

 

בתקופת כהונתו של סוואן, החל מינואר 2019, אינטל ספגה מכות מצד המתחרות. במהלך הקיץ דיווחה אינטל כי שבבי הדור האחרון שלה יתעכבו בזמן שהמעבדים של מתחרה AMD כבר הוטמעו במחשבים ניידים רבים. לאחר מכן אפל הודיעה כי תסיים שותפות בת 15 שנים עם אינטל ותעבור להשתמש בשבבים בייצור עצמי. בהמשך השנה היא השיקה את מעבד ה-M1 שהוטמע בסדרת מחשבי המק החדשה שלה.

 

מנכ"ל אינטל היוצא, בוב סוואן מנכ"ל אינטל היוצא, בוב סוואן צילום: בלומברג

 

בדצמבר, Third Point, קרן גידור בראשות דניאל לואב, דחקה בדירקטוריון אינטל לבחון "חלופות אסטרטגיות" לאחר שאינטל איבדה נתח שוק למתחרות AMD, סמסונג ו- TSMC.

 

גלסינגר שימש כמנכ"ל VMware מאז 2012, שם הפך את החברה למובילה עולמית מוכרת בתחום תשתיות ענן, ניידות ארגונית ואבטחת סייבר, וכמעט שילשה את הכנסותיה השנתיות של החברה. לפני שהצטרף ל- VMware, היה גלסינגר נשיא ומנהל תפעול ראשי של מוצרי תשתית מידע EMC ב-EMC, פיקח על הנדסה ופעולות לאחסון מידע, מחשוב נתונים, גיבוי ושחזור, אבטחת RSA ופתרונות ארגוניים. לפני שהצטרף ל- EMC, בילה 30 שנה באינטל, הפך למנהל הטכנולוגיה הראשי הראשון של החברה והניע את יצירת טכנולוגיות מפתח בתעשייה כמו USB ו- Wi-Fi. הוא היה האדריכל של המעבד המקורי 80486, הוביל 14 תוכניות מעבד שונות ומילא תפקידים מרכזיים במחלקות ה-Core ו-Xeon.

 

בהודעה שפרסמה אינטל על מינויו למנכ"ל החדש היא מכחישה כי החלטה של סוואן לפרוש מתפקידו קשורה לביצועים הכספיים של החברה בשנת 2020 ומברכת את המנכ"ל הנכנס: "גלסינגר הוא מנכ"ל מוערך ותיק בתעשייה עם יותר מארבעה עשורים של ניסיון טכנולוגי ומנהיגות, כולל 30 שנה באינטל בה החל את דרכו".

 

גורם באינטל ישראל מסר: "מינוי המנכ"ל החדש טוב לחברה בכלל ולישראל בפרט. מדובר באיש מוערך ביותר אשר מכיר את הסייט הישראלי ומעריך את תרומתו. מנהל שביצע תפקידים טכנולוגיים מגוונים באינטל במשך 30 שנה. מנכ"ל מוערך ומצטיין בארה"ב, שביקר בישראל פעמים רבות, עבד על פרויקטים רבים, ויש לו הערכה עצומה לאינטל ישראל". 

 

מניית אינטל קופצת ב-10.7% בפתיחת המסחר בבורסת נאסד"ק. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x