$
הייטק והון סיכון

חברת Vdoo גייסה 25 מיליון דולר כחלק מסבב גיוס שני

החברה מספקת פלטפורמת אבטחת תוכנה אוטומטית ליצרני מכשירים, למפתחים ולחברות. הגיוס יאפשר לה להרחיב את היצע הפתרונות לחברות תקשורת ולספקי שירותים בתחום החשמל והמים, זאת על רקע העליה בביקושים למוצרים חכמים המחוברים מרחוק בתקופת משבר הקורונה

מאיר אורבך 14:2813.01.21
שנה וחצי אחרי שהודיעה על סבב גיוס שני של 32 מיליון דולר, מודיעה היום (ד') חברת הסייבר Vdoo, על הרחבתו ב-25 מיליון דולר נוספים. את הרחבת הסבב הובילו הקרנות קומרה קפיטל ו- Verizon Venture. על פי הערכת "כלכליסט", ההרחבה נעשתה בשווי גבוה משמעותית מחלקו הראשון של הגיוס.  

 

"מדובר בסבב ביניים בגלל הערך האסטרטגי שהוא מוסיף לנו ומאפשר לחברה להתכונן היטב ל-2021 והשותפות החשובה עם וריזון", אומר ל"כלכליסט" נתי דוידי אחד ממייסדי החברה והמנכ"ל שלה. "החברה מוכרת בקצב מהיר מאוד ואנו שואפים לגייס 40 עובדים נוספים לחברה, מרביתם לשיווק ומכירות. הצלחנו בשנה מאוד לא קלה בתעשיה להכפיל את מספר הלקוחות שלנו. חתמנו על חוזים שנתיים עם המון חברות אסטרטגיות כולל שניידר אלקטריק ואחרות".

 

שניים ממייסדי החברה, נתי דוידי ואורי אלטר, עמדו בעבר מאחורי חברת סייברה שנמכרה לפאלו אלטו נטוורקס בכ-200 מיליון דולר ולאחר מכן היו במרכז שערורייה עם אחד ממייסדי החברה שתבע אותם. לאחר סדרת תביעות והכפשות הגיעו שני הצדדים לפשרה שלא נחשפה. בשיחה עם "כלכליסט" אומר דוידי: "שמחנו שהסיפור נגמר באווירה טובה בנינו המאפשרת לנו להתרכז בעתיד".

 

מימין: אורי אלטר, אסף קרס ונתי דוידי. מייסדי Vdoo מימין: אורי אלטר, אסף קרס ונתי דוידי. מייסדי Vdoo

 

Vdoo הוקמה ב-2017 על ידי נתנאל דוידי ואורי אלטר אליהם חבר אסף קרס לאחר שירות ארוך שנים כמפקד ביחידה הטכנולוגית של אגף המודיעין בצה"ל. Vdoo מספקת את פלטפורמת אבטחת התוכנה האוטומטית ליצרני מכשירים, למפתחים ולחברות המתפעלות מוצרים המחוברים ללקוחות קצה.

 

המערכת של החברה מאפשרת ניתוח מלא של רגישות המוצרים למתקפת סייבר תוך מספר דקות, ומספקת דו"ח מקיף המזהה נקודות תורפה מסוגים שונים כגון: חולשות Zero Day, CVEs, בעיות תצורה וחומרה, בעיות תקינה וחולשות אבטחה נוספות. המערכת מציעה מנגנוני תעדוף ותיקון לבעיות שאותרו וכן מאפשרת מעקב שוטף והגנה בפני התקפות עתידיות.

 

מרכז הפיתוח של החברה ממוקם בתל אביב עם סניפים בארה"ב, גרמניה ויפן. בחברה מועסקים 90 עובדים ויש לה עשרות לקוחות פורצ'ן 500 מכל סוגי התעשיות המייצרות מיליוני מוצרים בתחום הרכב, הרפואה, תעשייה, בניינים חכמים, בטחון וכעת גם תקשורת ושירותים.

 

המימון החדש יאפשר לחברה להרחיב את היצע הפתרונות שלה לחברות תקשורת ולספקי שירותים בתחום החשמל והמים, וזאת על רקע העליה בביקושים למוצרים חכמים המחוברים מרחוק בתקופת משבר הקורונה. המשקיעים החדשים ההשקעהה החדשה מצטרפת למשקיעים הקיימיים ,GGV Capital ,83North , WRVI Capital, Dell Technology Capital, , NTT DOCOMO MS&AD Ventures ומשקיעים פרטיים בולטים. בכך מגיע סכום ההשקעה הכולל ב- Vdoo ל- 70 מיליון דולרים.

 

נתנאל (נתי) דוידי, מייסד משותף ומנכ"ל Vdoo, מסר כי "בשנה האחרונה חווינו ביקוש גובר לא רק מיצרניות של מוצרים מחוברים, אלא גם מחברות הפורשות התקנים חכמים בשוק התקשורת ושירותי החשמל והמים להטמעת אבטחה ומכירתה הלאה ללקוחותיהם. החברות הללו, אחראיות על אבטחתם של מיליוני מכשירים כגון: נתבים, מכשירי חשמל מחוברים ומונים חכמים אותם הם פורשים בסביבת משתמשי הקצה.

 

הטכנולוגיה שלנו מאפשרת להבטיח לחברות, ללקוחותיהן ולרגולטור רמת אבטחה נאותה, להוריד את פרופיל החשיפה למתקפות סייבר וכמו כן להמשיך לפקח ולהגן על המכשירים לאורך כל מחזור החיים של המוצר. ההתפתחות המסחרית של Vdoo, גיוס ההון הנוסף בתנאים עדכניים והבעת האמון של המשקיעים, מהווים זריקת מרץ נוספת להתרחבות דווקא בעת הזו".

 

על- פי חברת המחקר Markets and Markets משבר הקורונה והמעבר לעבודה מהבית הגדילו באופן דרמטי את מספר המכשירים החכמים המחוברים מרחוק, והאיצו את הביקוש לאבטחת מוצרים מחוברים. החברה צופה כי שוק אבטחת המכשירים העולמי יגדל מ-12.5 מיליארד דולר בשנת 2020 ל-36.6 מיליארד דולר בשנת 2025.

 

"מספר מכשירי ה-IoT המחוברים גדל במהירות ויוצר סכנות גדולות יותר לחולשות אבטחה", אמר בועז דינטי, שותף מנהל בקרן הצמיחה Qumra Capital, שהוביל את הרחבת סבב הגיוס, "הגישה האוטומטית של Vdoo, הממוקדת במכשירים וטכנולוגיה עמוקה, כבר הביאה ערך מיידי ללקוחות בפרק זמן קצר מאוד. אנו מאמינים כי ההזדמנות בשוק היא עצומה, ועם הון הצמיחה שגייסה החברה לאחרונה היא ממוקמת היטב בדרך להיות מובילה עולמית בתחום אבטחת המכשירים המחוברים".

 

"עם התרחבות פריסת רשתות דור 5 ומחשוב קצה נייד, יש צורך בגישת אבטחה ממוקדת מקצה לקצה עבור מכשירי IoT", אומרת תמי מן, מנכ"לית ורייזון ונצ'רס. "כזרוע השקעות של מובילה עולמית בתחום התקשורת, אנחנו גאים לעבוד יחד עם Vdoo והצוות המוביל אותה, במאמץ המשותף לחולל שינוי של ממש באופן אבטחת מוצרים מחוברים ולספק פתרון לצורך העולמי בחיבוריות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x