שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אחרי טוויטר ופייסבוק: יוטיוב משעה את חשבונו של טראמפ

הערוץ של הנשיא היוצא מנוע מלהעלות סרטונים חדשים או לייב סטרים למשך שבוע לפחות - פרק זמן שייתכן כי יוארך. לטענת יוטיוב, סרטון שעלה לאחרונה בחשבונו של טראמפ עודד אלימות והוסר מהאתר

חדשות חוץ 08:2013.01.21

יוטיוב הודיעה כי היא השעתה את חשבונו של נשיא ארה"ב היוצא דונלד טראמפ בעקבות הפרת המדיניות של האתר בגין הסתה לאלימות.

 

מדובר ברשת החברתית השלישית שמשעה את חשבונו של הנשיא היוצא, אחרי טוויטר ופייסבוק, בעקבות ההסתערות האלימה של תומכי טראמפ על גבעת הקפיטול. הערוץ של טראמפ מנוע מלהעלות סרטונים חדשים או לייב סטרים למשך שבוע לפחות - פרק זמן שייתכן כי יוארך.

 

לטענת החברה, סרטון שעלה לאחרונה בחשבונו של טראמפ עודד אלימות והוסר מהאתר. יוטיוב סירבה לחשוף באיזה סרטון מדובר, והודיעה כי בעוד שבוע היא תבחן את החלטתה מחדש. החברה הודיעה שגם תוריד את האפשרות להגיב לסרטונים שהעלה טראמפ.

 

טראמפ נואם בפני המפגינים בקפיטול טראמפ נואם בפני המפגינים בקפיטול צילום: EPA

 

 

ביום חמישי האחרון הודיע מייסד פייסבוק מארק צוקרברג על חסימת חשבונו של דונלד טראמפ ברשת החברתית, ולפחות עד אשר הנשיא הנבחר ג'ו ביידן ייכנס לחדר הסגלגל. ההחלטה הגיעה לאחר שפייסבוק חסמה את טראמפ ל-24 שעות בעקבות המהומות חסרות התקדים בגבעת הקפיטול, והפריצה של תומכיו לבניין הקונגרס. בהודעה ביום חמישי אמר צוקרברג שהשעיית החשבון של טראמפ תוארך, ובימים אלו החברה עסוקה באיתור והסרה של תכנים תחת תיוג #StopTheSteal , ביטוי אותו השריש נשיא ארה"ב בטענותיו לגניבת הבחירות.

 

גם חברת טוויטר לא עמדה מהצד והודיעה כי השעתה לצמיתות את חשבונו של האישי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ברשת החברתית, בשל סכנה להסתה לאלימות. "לאחר בחינה מדוקדקת של ציוצים מחשבון המשתמש realDonaldTrump וההקשר סביבם, השעינו לצמיתות את החשבון בשל סכנה להמשך הסתה לאלימות", מסרה החברה לאחר שהשביתה את החשבון.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x