הייטק והון סיכון

גלילות קפיטל משיקה קרן צמיחה של 170 מיליון דולר

הקרן החדשה תיקרא גלילות פלוס והיא תשקיע בחברות תוכנה וסייבר לאחר סבב A. את פעילות הקרן ינהל ליאור ליטבק והיא תשקיע בכ-15 חברות סך הכל סכומים שינועו בין 5 ל-20 מיליון דולר

מאיר אורבך 16:0012.01.21
הנהירה לעבר חברות הצמיחה בהייטק הישראלי נמשכת וגם קרן גלילות, שעד היום התמחתה בהשקעה בשלבים מוקדמים, גייסה קרן חדשה אשר משקיעה בשלבי צמיחה, כלומר חברות בוגרות עם הכנסות בשלבים מתקדמים.  

 

הקרן החדשה תנהל 170 מיליון דולר ותקרא גלילות פלוס (Glilot+). היא תתמקד בחברות תוכנה וסייבר לאחר סבב A. הקרן צפוייה להשקיע בכ-15 חברות, כשהיא מובילה או מצטרפת לסבבי גיוס מתקדמים בהשקעה של בין 5 ל-20 מיליון דולר.

 

קרן הצמיחה פועלת במקביל לקרן השקעות הסיד של גלילות קפיטל, שבחודשים האחרונים ביצעה שש השקעות סיד חדשות במיזמים בשלב מוקדם הפועלים מתחת לרדאר. גם קרן הצמיחה ביצעה כבר השקעות ראשונות והינה הקרן החמישית של גלילות קפיטל המנהלת כיום כ-500 מיליון דולר.

 

גלילות קפיטל הוקמה בשנת 2011 על ידי קובי סמבורסקי ואריק קלינשטיין, המשמשים כשותפים מנהלים בקרן, אליהם הצטרפה כשותפה נופר עמיקם.

שותפי גלילות קפיטל. מימין: קובי סמבורסקי, ליאור ליטבק, נופר עמיקם ואריק קלינשטיין שותפי גלילות קפיטל. מימין: קובי סמבורסקי, ליאור ליטבק, נופר עמיקם ואריק קלינשטיין צילום: בן יצחקי

 

פעילות הצמיחה של גלילות פלוס תנוהל על ידי ליאור ליטבק שהצטרף כשותף מנהל בקרן. ליטבק שימש בתפקידו האחרון כשותף בקרן M12, זרוע הון הסיכון של מיקרוסופט, דרכה השקיע בכ-20 חברות בישראל ובחו"ל, מתוכן למעלה מ-12 בשלבי צמיחה מוקדמת. בין ההשקעות הבולטות שהוביל בארץ: Zencity, nsKnox, Authomize ו-At-Bay.

 

ליטבק בוגר תוכנית תלפיות של צה"ל ובעל תואר MBA בהצטיינות מבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הרווארד, שירת ביחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין ולאחר מכן שימש בתפקידי ניהול טכנולוגיה ופיננסים בענקית אחסון המידע EMC ובבנק ההשקעות מורגן סטנלי.

 

"לאחר עשור מוצלח אנו מרחיבים את פעילותנו, וכעת נוכל להשקיע ולסייע לחברות הישראליות המובילות בכל שלב בתהליך הגדילה שלהן", אמר סמבורסקי. "אנחנו שמחים מאוד שליאור הצטרף אלינו - ליאור הוא תוספת כח משמעותית לקרן ואני בטוח שביחד נדע לסייע לחברות הישראליות המובילות להגיע לגבהים חדשים", הוסיף קלינשטיין, "העולם העסקי ימשיך לעבור מהפכה עצומה הנגזרת משימוש הולך ומתרחב בטכנולוגיות מידע מתקדמות, ולחברות ישראליות צעירות הפועלות בעולם זה יש פוטנציאל עצום. אנחנו משקיעים ופועלים בתחום שנים רבות, והניסיון, הידע והקשרים שצברנו יעמדו גם לרשות החברות שבהן נשקיע מהקרן החדשה״.

 

"כיום יותר מתמיד יזמים ישראלים מחפשים לרוץ למרחקים ארוכים ולבנות חברות עצמאיות וגלובליות המובילות בתחומן", מסר ליטבק, "יזמים אלה מבינים את הערך הרב בקבלת ליווי צמוד בשלבים הקריטיים של ראשית צמיחת החברה - על מנת להתמודד עם אתגרי הגדילה, לצלוח את התחרות ולהוביל את השוק. אנו רואים יתרון מכריע לחברות בשלבים אלה בעבודה עם משקיעים ישראלים מנוסים בעלי נוכחות ענפה בשווקים בינלאומיים. גלילות פלוס עונה על צרכים אלה בדיוק באמצעות מודל Value Creation מובנה, קהילת יועצים בכירים מהחברות המובילות בעולם ותמיכה אישית ביזמים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x