חדשות טכנולוגיה

אחרי שסגרה לה את הברז: פרלר תובעת את אמזון

הרשת החברתית פרלר תובעת את אמזון לאחר שהאחרונה הפסיקה לספק לה שירותי ענן, בטענה שהחלטתה נבעה משיקולים פוליטיים וניסיונות לפגיעה בתחרות בשוק

חדשות חוץ 11:0412.01.21
פלטפורמת המדיה החברתית פרלר תובעת את אמזון לאחר שענקית הטכנולוגיה הפסיקה בפתאומיות לספק לה שירותי ענן שלה (AWS), מהלך שהוביל להפסקת הפעילות שלה בארה"ב, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל".  

 

בתביעה שהוגשה אמש (ב') לבית המשפט הפדרלי בסיאטל, טוענים בפרלר כי חטיבת הענן של אמזון הסירה את החברה משרתיה בשל סיבות פוליטיות ואנטי תחרותיות.

 

פרלר, שהוקמה ב-2018, זוכה לפופולאריות רבה בקרב שמרנים ותומכי טראמפ. "ההחלטה של אמזון להפסיק לספק לפרלר את שירותי הענן שלה נובעת ממניעים פוליטיים וככל הנראה גם במטרה לצמצם את התחרות בשוק לטובתה של טוויטר", נכתב בתביעה.

 

אמזון הודיעה בסוף השבוע על החלטתה להפסיק לספק שירותים לפרלר, זאת בטענה כי הפלטפורמה אינה מפקחת מספיק על התכנים שמועלים בה, שרבים מהם מעדדים אלימות ובכך מפרה את תנאי השימוש בשירותיה הענן של אמזון. עם זאת, מאמזון נמסר כי הנתונים שנאספו עד כה ישמרו על מנת לסייע לפרלר לעבור לשרתים אחרים.

 

אפליקציית פרלר לצד טוויטר אפליקציית פרלר לצד טוויטר צילום: שאטרסטוק

 

בתגובה לטענותיה של פרלר על מוסר כפול והעדפת טוויטר השיבה אמזון כי לטענות אין בסיס, אך הם מכבדים את זכותה של פרלר לקבוע אילו תכנים היא מאשרת. "עם זאת, זה ברור שיש תכנים משמעותיים בפרלר שמעודדים וקוראים לאלימות כלפי אחרים, וכי פרלר אינה מסוגלת או אינה מעוניינת לזהות ולהסיר את התכנים הללו, וזו הפרה של תקנון השירות שלנו", מסר הדובר של אמזון. "העברנו לפרלר את החששות שלנו במשך מספר שבועות והמשכנו להבחין בעלייה משמעותית בתכנים המסוכנים, מה שהוביל להשעיית הרשת החברתית".

 

בדומה לאמזון, גם אפל וגוגל הודיעו כי הן מסירות את האפליקציה של פרלר מחנויות האפליקציות שלהן.

 

"בהיותו ליברטריאני, ובהיותו אדם המאמין בממשל מינימלי, אני שונא להסתמך על מערכת המשפט", הגיב על התביעה מנכ"ל פרלר ג'ון מאצה. "אבל אני יודע שעלינו לעשות זאת". בהודעה שפרסם היום שבת אמר מאצה כי ייתכן והשירותים לא יהיו זמינים למשל כשבוע עד שימצאו שרתים מארחים חדשים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x