$
חדשות טכנולוגיה

חברת CURVE הבריטית של היזם הישראלי שחר ביאליק גייסה 95 מיליון דולר

החברה פיתחה טכנולוגיה שמאחדת את כל אמצעי התשלום לכרטיס אשראי חכם המחובר לאפליקציית מובייל ומאפשרת תשלומים בכל מקום בעולם; הגיוס מביא את ההשקעה הכוללת ב-Curve לכ-175 מיליון דולר.

מאיר אורבך 08:3612.01.21

חברת הפינטק הבריטית Curve (קרב), שנוסדה על ידי הישראלי שחר ביאליק, גייסה 95 מיליון דולר במסגרת מסיבוב C.

 

 

 

את סבב הגיוס האחרון הובילו IDC Ventures וזרוע ההשקעה של אחד ממייסדי מיקרוסופט והפילנתרופ פול אלן Vulcan Capital - בין המשקיעים האחרים נמנים OneMain Financials (NYSE:OMF) וכן Novum Capital האירופית.

 

Curve פיתחה טכנולוגיה שמאחדת את כל אמצעי התשלום לכרטיס אשראי חכם המחובר לאפליקציית מובייל ומאפשרת תשלומים בכל מקום בעולם. החברה נוסדה ב-2015 בנוסף על ביאליק, טום פוסטר-קרטר ואנה מוסטין וויליאמס - בוגרי אוניברסיטת אינסיאד הצרפתית.

 

הפלטפורמה של Curve מאפשרת למשתמשים לחבר את כל חשבונות הבנק והכרטיסים הקיימים שלהם למערכת אחת ובעוד שההרשמה לשירות חינמית, היא גובה עמלת המרה בגובה של אחוז אחד מתשלומים שמתבצעים בחו"ל.

 

Curve תשקיע את כספי הגיוס בין היתר להתרחבות בינלאומית שתכלול את ארה״ב, ואת הרחבת דריסת רגלה באירופה. מהחברה נמסר שיש לה מעל ל-2 מיליון לקוחות מאז ההשקה הרשמית של המוצר מחוץ ל- Beta ב-2018.

 

החברה תשקיע את כספי הגיוס גם בהרחבת הפלטפורמה והשקתם של מוצרים חדשים כגון Curve Credit המאפשר חלוקת כל עסקה לתשלומים ללא תלות בבית העסק, במיקומו או בחשבון ממנו הלקוח בוחר להשתמש.

 

אסטרטגיית החברה שאפתנית והגיוס מביא את החברה צעד אחד נוסף בדרכה להפוך לאפליקציה הפיננסית המובילה, ולאחד את כל הצרכים והשימושים הפיננסיים של המשתמש במקום אחד. אחד הדברים הייחודיים בפלטפורמה היא אסטרטגיית המוצר הייחודית שלה שאינה מתחרה בבנקים או במוסדות הקיימים, אלא בונה נקודת גישה מעל השחקנים הקיימים (Over The Top) דבר שמאפשר לחברה לשתף פעולה עם המוסדות הפיננסיים הקיימים, וכך להפחית את הצורך בשינוי התנהגות המשתמש או היכן הכסף שלו מופקד.

 

הגיוס מביא את ההשקעה הכוללת ב-Curve לכ-175 מיליון דולר. ביוני האחרון נקלעה החברה למצוקה קשה כאשר חברת ווירקארד קרסה והביאה לנעילה של החשבונות של חברת Curve. החברה התעשתה וטיפלה בנושא בתוך ימים ספורים אך באותה אמר מייסד החברה שחר ביאליק " "השיחה שקיבלתי ביום שישי ב-9 בבוקר היא הנוראה ביותר שיכול לקבל יזם"

 

בהתייחסו לגיוס אמר ביאליק:"גיוס זה מאמת את אסטרטגיית המוצר של Curve, ואת ההתרגשות סביב ההשקה של Curve Credit וההתרחבות לארה"ב".

 

החברה יוצגה במסגרת עסקת ההשקעה ע"י עוה"ד טל אליאסף אסיף רוזנברג וג'רלדין שפט ממשרד נשיץ ברנדס אמיר שהוביל את העסקה ביחד עם משרד Taylor Wessing בלונדון. המשקיעים יוצגו בעסקה ע"י משרד עוה"ד DLA Piper.

x