$
תקשורת

מענקים בגובה 12.5 מיליון שקל יינתנו לחמישה סטארט-אפים שיבצעו פיילוטים בדור 5

רשות החדשנות ומשרד התקשורת פרסמו את רשימת הזוכים, שיקבלו עד 50% מעלות הפרויקט. מונוגוטו תקים רשת דור 5 פרטית במפעלי ים המלח של ICL; אלביט תבצע פיילוט בביה"ח רמב"ם בשיתוף פלאפון; וטליקום סיטי קונקט תעביר וידאו מריבוי מצלמות בשיתוף סלקום

אביאור אבו 15:0629.12.20
רשות החדשנות ומשרד התקשורת פרסמו היום (ג') את חמשת הסטארט-אפים שיקבלו מענקים בגובה 12.5 מיליון שקל לביצוע פיילוטים על גבי תשתיות דור 5.

 

 

מונוגוטו תבצע פיילוט לרשת דור 5 פרטית במפעלי ים המלח של ICL ומקורות להשלמת כיסוי ע"י ארגונים פרטיים. טליקום סיטי קונקט תעביר וידאו מריבוי מצלמות במסגרת ערים חכמות על רשת דור 5 בשיתוף עם סלקום. אלביט מערכות תקשוב וסייבר תבצע פיילוט לטכנולוגיות תקשוב למרכזים רפואיים ברשת דור 5 בביה"ח רמב"ם בשיתוף עם פלאפון.

 

אדג'הוק סקיוריטי תבצע פיילוט לבדיקת פתרונות אבטחה מתקדמים ויישומי MEC בסביבת אמת בשיתוף עם HOT מובייל. ג'י פי יו איי או תבצע ניסוי הוכחת היתכנות מערכת דור 5 בשיתוף עם מפא"ת.

טלפונים סלולריים דור 5 טלפונים סלולריים דור 5 מקור: יח"צ פלאפון

 

 

במסגרת תוכנית משותפת של משרד התקשורת ורשות החדשנות יפתחו חמשת החברות הישראליות יישומי תקשורת מתקדמים, במטרה לתמוך בהרחבת השימוש ברשת 5G בישראל. לאחר דיונים בוועדת המחקר של רשות החדשנות, זכו החברות באישור לביצוע הפיילוטים ובמענקים בגובה של עד 50% מעלות הפרויקט.

 

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין: "היישומים לרשת דור 5 נמצאים בשלבי פיתוח בכל העולם. יש פה הזדמנות לתעשיית ההייטק הישראלית להפוך להיות הקטר המוביל את התחום הזה".

 

יו"ר רשות החדשנות, ד"ר עמי אפלבום: "פריסת תשתיות תקשורת פס רחב מתקדמות תוביל לגידול בתמ"ג, גידול בפריון ולעלייה במדדים סוציו אקונומיים נוספים. הבנק העולמי, גורס כי גידול של 10% בחדירת תשתיות פס רחב יכול להגדיל את התמ"ג בכ-1.21% עד 1.38%. אין ספק שצמיחה זו הינה הכרחית למשק הישראלי ובעיקר בעידן מגיפת הקורונה ולאחריה, בה יותר ויותר תכולות עבודה עוברות למדיה המקוונת".

x