$
כלכליסט-טק

פייסבוק הסירה את החשבון של השף המפורסם פיט אוונס, שמכחיש את הקורונה

השף האוסטרלי פרסם למיליוני עוקביו תיאוריות קונספירציה והפיץ מידע שגוי לגבי נגיף הקורונה, אותו כינה "מזימה" ו"בולשיט". הוא גם קרא לאנשים לא להיבדק לנגיף, שגרם למותם של מעל 1.7 מיליון אנשים ברחבי העולם ולא להתחסן; עם זאת, חשבון האינסטגרם שלו עדיין פעיל

שירות כלכליסט 12:0524.12.20
פייסבוק הודיעה כי הסירה את העמודים של השף האוסטרלי המפורסם פיט אוונס, לאחר שהחל לפרסם תיאוריות קונספירציה מופרכות והפיץ מידע שגוי על הקורונה. זהו הצעד האחרון עד כה של הרשת החברתית בניסיון לבלום התפשטות של מידע שקרי על המגפה.

 

 

אוונס, ששימש כשופט בתכנית הבישול האוסטרלית המטבח המנצח, וחיבר עשרות ספרי בישול, הפך להיות אחד המטיפים הבולטים במדינה נגד הקורונה וטען בפני מיליוני העוקבים אחריו בפייסבוק כי מדובר בכלל ב"מזימה" ו"בולשיט".

 

הוא גם קרא לאנשים לא להיבדק לנגיף שגרם למותם של מעל 1.7 מיליון אנשים ברחבי העולם ולא להתחסן.

השף פיט אוונס השף פיט אוונס צילום: YouTube: The Magic Pill

 

"איננו מאפשרים לאף אחד לחלוק מידע שגוי על הקורונה שעלול להוביל לנזק פיסי מיידי או מידע על החיסונים נגד הקורונה שהופרך על ידי מומחים רפואיים", נמסר בהצהרה שפרסמה פייסבוק. "יש לנו מדיניות ברורה נגד תכנים מסוג זה, ולכן חסמנו את עמוד הפייסבוק של השף פיט אוונס בשל הפרות חוזרות ונשנות של המדיניות".

 

עם זאת, עמוד האינסטגרם של אוונס ממשיף לפעול. אינסטגרם היא בבעלות פייסבוק, ולאוונס 278 אלף עוקבים ברשת. הוא פרסם היום כי הוא "שמח להיות אחד הזרזים לשיח על נושאים חשובים כמו חופש הביטוי". בפוסטים קודמים באינסטגרם הוא כינה את החיסון "הונאה" ו"רעל", וחזר על המנטרה "בלי בדיקות...אין חולים".

 

במאי עורר אוונס מהומה לאחר שפרסם ברשת החברתית את דבריו של דיוויד איקה הבריטי נגד הקורונה. איקה הוא גם מכחיש שואה, ובנובמבר הוא פרסם קריקטורה שמופיע בה סמל של המפלגה הנאצית, בעקבות זאת הוצאות הספרים ניתקו איתו קשרים. הוא הסיר את הפוסט והתנצל.

 

בפייסבוק הודיעו כבר בתחילת החודש כי בכוונתם להתחיל ולהסיר טענות כוזבות על החיסונים מפייסבוק וכן מאינסטגרם.  

x