$
חדשות טכנולוגיה

טיקטוק במגעים לרכוש את חברת הגיימינג CMGE

המהלך של בייטדאנס, בעלת טיקטוק, הוא חלק מניסיונות החברה לחזק את מקורות הצמיחה העתידיים שלה. העסקה מתגבשת בעוד תעשיית הגיימינג ממשיכה להרוויח מהצעדים לבלימת התפשטות הקורונה, שכוללים הטלת סגרים ועבודה מהבית שהובילו לזינוק בהורדות המשחקים

שירות כלכליסט 21:0922.12.20

חברת בייטדאנס הסינית, בעלת טיקטוק, במגעים לרכוש את חברת המשחקים הסינית CMGE, כך על פי דיווחים של רויטרס, המתבססת על אנשים המעורים בנושא. המהלך הוא חלק מניסיונות החברה לחזק את מקורות הצמיחה העתידיים שלה. העסקה מתגבשת בעוד תעשיית הגיימינג ממשיכה להרוויח מהצעדים לבלימת התפשטות הקורונה, שכוללים הטלת סגרים ועבודה מהבית שהובילו לזינוק בהורדות המשחקים.

 

 

 

לפי המקורבים, בייטדאנס מעוניינת לרכוש חלק או את כל האחזקה בגובה 27.6% שבידי פיירוויו רידג’ אינווסטמנט, שבשליטת יו”ר CMGE שיאו ג’יאן וסגן היו”ר סין הנדריק. מקורב נוסף הוסיף כי בייטדאנס תציע בין 4 ל־5 דולר הונג־קונגי למניה (0.64-0.52 דולר) לרכישת האחזקה. המחיר הזה גבוה ב־62%-30% ממחיר הסגירה של המניה ביום שני, שעמד על 3.08 דולר. שיאו מחזיק ב־33.9% מהחברה הנסחרת בהונג קונג והנדריק מחזיק ב־32.6%. שווי השוק של CMGE עמד ביום שני על 997 מיליון דולר, כך שהשווי של אחזקה בגובה 27.6% יעמוד על 275 מיליון דולר. עם זאת, תנאי העסקה לא נקבעו סופית.

 

 

 צילום: גטי

 

המהלך הוא חלק מהאסטרטגיה של בייטדאנס שהגדירה גיימינג כמקור הבא לצמיחה עבורה, ובהתאם מחפשת כבר כמה חודשים אחר הזדמנויות לרכוש חברות גיימינג. בייטדאנס כבר השיקה כמה משחקים המיועדים למכשירים ניידים, המרוויחים בעיקר באמצעות מכירת פרסומות. בסוף השנה שעברה כבר היו לה 13 משחקים שהפכו ללהיטים בחנות האפליקציות של אפל בסין. חטיבת הגיימינג של החברה מעסיקה 2,000 עובדים במטרה לפתח עוד משחקים. לפי אחד המקורבים, היא מתכננת להשיק את המשחק “הרציני” הראשון שלה ברבעון השני של השנה הבאה. ב־CMGE הכחישו את הדיווח.

x