$
חדשות טכנולוגיה

רק שימשיכו לעבוד: אמזון מבקשת חיסון מוקדם לעובדי המחסנים שלה

על רקע הביקורת על החברה שלא עשתה מספיק כדי להגן על בריאות העובדים במהלך המגפה, אמזון מבקשת מהרשויות בארה״ב לתת קדימות בחיסון לעובדי המחסנים ומרכזי הנתונים שלה, בטענה שהיא המעסיקה הפרטית השנייה בגודלה בארה"ב ועובדיה חיוניים למשק האמריקאי

שירות כלכליסט 11:3817.12.20
אמזון מנסה להשיג לעובדים שלה בארה"ב קדימות בקבלת חיסון לקורונה, כך לפי דיווח באתר CNBC. דייב קלארק, סגן נשיא בכיר באמזון לפעילות הקמעונאית שלח אתמול (ד') מכתב למרכז לפיקוח על מחלות ומניעתן (CDC) שבו ביקש שעובדי המחסנים ומרכזי הנתונים של אמזון וכן עובדי רשת הסופרמרקטים הול פודס (Whole Foods) שבבעלות ענקית הטכנולוגיה, "יקבלו את החיסונים לקורונה בשלב המוקדם האפשרי ביותר". 

 

קלארק הדגיש כי העובדים המדוברים היו בעלי תפקיד חיוני וסייעו לצרכנים להשיג מוצרים נחוצים במהלך התפרצות המגפה, ועל רקע הטלת הסגרים וסגירת החנויות הפיסיות. עוד הוסיף כי אמזון מעסיקה מעל 800 אלף עובדים בארה"ב, כך שהיא המעסיקה הפרטית השנייה בגודלה במדינה, אחרי וולמארט. "אנחנו מבקשים שהוועדה המייעצת ל-CDC בענייני חיסונים (ACIP) תמשיך להעדיף את העובדים החיוניים שאינם יכולים לעבוד מהבית", כתב קלארק במכתב והתייחס לוועדה החיצונית של מומחים רפואיים שמייעצת למרכז.

 

אמזון לא לבד. חברות נוספות בעמק הסיליקון, ביניהן אובר ודורדאש קראו לממשל להעניק קדימות לנהגים שלהן בעת הפצת החיסונים. גם חברות בתעשיות הקמעונאות, התעופה, המסעדות ואריזות הבשר מפעילות לחצים להעניק לעובדים שלהן קדימות.

 

המחסנים של אמזון המחסנים של אמזון צילום: רויטרס

 

בשלב זה ב-CDC אישרו לחלק חיסונים ראשית לעובדי מערכת הבריאות ובתי אבות. ב-CDC מתוכננים לפרסם בקרוב מי יזכה להעדפה בסבב השני של חלוקת החיסונים, כשההערכה היא שהקדימות תינתן לאנשים בקבוצות סיכון, קשישים ועובדים חיוניים.

 

קריאתה של אמזון להעדיף את העובדים שלה במתן החיסונים מגיעה על רקע תלונות חוזרות ונשנות על כך שלא עשתה מספיק כדי להגן על בריאות אותם העובדים במהלך המגפה. "אמזון שמה את ההכנסות מעל הבטיחות שלנו", טענה באפריל ג'יילין קאמפ שעובדת במחסן של אמזון במישיגן. "אנחנו לא חיוניים עבורה, החברה מתייחסת אלינו כאל מספרים ומכסות. היא לא מגינה על הבריאות שלנו". העובדים אף איימו בשביתה לפני אירועי "בלאק פריידי".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x