$
אינטרנט

אחרי תקלה שנמשכה כשעה - שירותי גוגל חזרו לפעול

השירותים של ענקית הטכנולוגיה קרסו היום וכל מי שניסה לגלוש באתרי גוגל - בהם יוטיוב, ג'ימייל, גוגל Photos, ואף להשתמש בכלי העבודה מרחוק של החברה, גוגל Docs, sheets ועוד - נתקל בהודעת שגיאה. החברה מעדכנת כי רוב הבעיות שהיו למשתמשים כבר נפתרו וכי השירותים חוזרים לפעילות סדירה

איתמר זיגלמן ורפאל קאהאן 15:0514.12.20

לא הצלחתם לשלוח מיילים דרך ג'ימייל? בעיה בהעלאת קבצים לדרייב? לא הצלחתם להפעיל סרטון ביוטיוב? אתם לא לבד. בשעות האחרונות התקבלו דיווחים ברחבי העולם ובישראל בפרט על תקלה נרחבת בשרתי החברה. השירותים של ענקית הטכנולוגיה קרסו היום (ב') ולמשך כשעה לא היה ניתן לגלוש באתרי גוגל, בהם יוטיוב, ג'ימייל, גוגל Photos, או להשתמש בכלי העבודה מרחוק של החברה: גוגל Docs, sheets ועוד. אלו שניסו להפעיל את שירותי החברה נתקלו בהודעת שגיאה. ברגעים אלה השירות שב בהדרגה לפעילות סדירה.

תקלה בשרתי גוגל ויוטיוב תקלה בשרתי גוגל ויוטיוב

 

התקלה בשירותי גוגל פסחה, כפי הנראה, על מנוע החיפוש של החברה. על פי דיווחים שונים, עיקר התקלה בשירותיה השונים נמצאה בעיקר באירופה, מזרח ארה"ב, הודו, הפיליפינים וברזיל. על פי הערכה של מיי ברוקס-קמפלר, מומחית סייבר ומנכ''לית חברת הלנה, התקלה כנראה נמצאת במנגנון זיהוי המשתמש של החברה. אם מפעילים את דפדפן כרום של גוגל במצב נסתר, שבו לא מתבצעת התחברות לחשבון המשתמש, נראה שהשירותים זמינים. עם זאת, מהרגע שיש ניסיון להתחבר לחשבון גוגל - השירות לא הגיב.

 

תקלות בשירותי גוגל או בגישה למנוע החיפוש הן אירועים שנחשבים לנדירים, אך בשנה האחרונה שרתי גוגל חוו תקלה דומה בחודש אוגוסט ובחודש אוקטובר שנמשכו גם הן כמה שעות.

תקלה בג'ימייל תקלה בג'ימייל

 

מדובר גוגל נמסר: ״כל השירותים שלנו שבו לפעול. אנחנו מתנצלים בפני כל מי שנפגע ואנחנו ננהל בדיקת מעקב מקיפה לוודא שבעיה זו לא תקרה בעתיד״ 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x