$
הייטק והון סיכון

אמזון חתמה על הסכם עם AllCloud: תשקיע 30 מיליון דולר במעבר חברות ישראליות לענן

חברת הענן הישראלית הודיעה על הרחבת שיתוף הפעולה שלה עם שירותי הענן של AWS. מהחברה נמסר שתרחיב משמעותית את מצבת כוח האדם שלה בעקבות ההסכם ותגייס 300 איש בנוסף ל-250 העובדים שיש לה כעת

הגר רבט 15:5507.12.20

חברת הענן הישראלית אולקלאוד (AllCloud), מודיעה היום (ב׳) על הרחבת שיתוף הפעולה שלה עם שירותי הענן של אמזון (AWS). הסכם רב שנתי חדש בין החברות, בהיקף של 30 מיליון דולר לפחות, נועד לסייע ללקוחות מקומיים לעבור לענן עד כדי תקצוב מלא של המהלך. מהחברה נמסר גם שהיא יותר מתכפיל את מצבת כוח האדם שלה בעקבות ההסכם וצפויה לגייס 300 איש בנוסף ל-250 העובדים שיש לה כעת.

 

 

״הסכם שיתוף הפעולה הזה ייחודי בשוק הישראלי ונדיר בשוק העולמי״ אמרה ל"כלכליסט" רונית רובין, נשיאת החברה. ״אנחנו אחת ממספר חברות שחתמו על הסכם כזה בעולם. הסכם הינו לארבע שנים וההשקעה בחברה אינה במניות אלא בכסף״.

 

צוותים של AWS ישתפו פעולה עם אולקלאוד כדי להאיץ את המעבר לענן של מאות לקוחות חדשים ממגוון מגזרים. חלק מהסכום יופנה כאמור לתקצוב החברות ולמימון משאבי הדרכה, כאשר עבור אולקלאוד הציפיה היא לזכות כך בלקוחות חדשים.

ערן גיל, מנכ"ל אולקאוד ערן גיל, מנכ"ל אולקאוד צילום: AllCloud

 

אולקלאוד נוסדה בשנת 2014 על ידי יוסי פרנקל ולהב סביר, לאחר מיזוג של חברת בלאט-לפידות, וחברת אימיינד (Emind) ומתמחה בפתרונות ושירות בתחום הענן. החברה גייסה עד היום פחות מ-30 מיליון דולר בשני סבבים, האחרון שבהם לפני שנה. ״הפעילות השוטפת של החברה ממומנת מההכנסות שלנו והגיוסים מיועדים אך ורק ולרכישות שאנחנו מבצעים״ הסבירה רובין. ״ההסכם הנוכחי מיועד לסייע לנו להתרחב במקומות שבהם אנחנו פועלים: בישראל, במדינות דוברות גרמנית ובהמשך בצפון אמריקה״.

 

בעקבות ההסכם, אולקלאוד תפתח פתרונות ייעודיים להאצת טרנספורמציה דיגיטלית בחלוקה לפי מגזרים. להב סביר, מייסד משותף החברה ו-CTO הסביר: ״אמזון מציעה ללקוחות הענן שלה מבחר גדול של תבניות שניתן להרכיב יחד כדי לבנות לכל חברה פתרון שמתאים עבורה. מה שאנחנו נעשה זה לייצר חבילות מוכנות של פתרונות לפי מגזרים, על מנת להקל על לקוחות חדשים״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x