$
הייטק והון סיכון

ג'ייגנטיק גייסה 7 מיליון דולר להפעלת מכונות משחק מרחוק

החברה הישראלית פיתחה פלטפורמת שליטה על מכונות משחקים מרחוק כשהפרס נשלח לביתו של הזוכה. בעקבות הגיוס החברה מתכוונת לגייס עובדים נוספים בשנה הקרובה, לשפר את חוויית המשחק על ידי הוספת אפשרויות נוספות, ולפתח אפליקציה חדשה שתושק במהלך שנת 2021. סך גיוסי החברה עומד על כ-9 מיליון דולר

מאיר אורבך 16:0007.12.20
חברת ג'ייגנטיק (Gigantic) גייסה 7 מיליון דולר בסבב גיוס B בהובלת NFX Capital Fund של גיגי לוי ו-Union Tech Ventures. בין המשקיעים בחברה ניתן למצוא את איתן רייסל מ-VGames. סך גיוסי החברה עומד על כ-9 מיליון דולר.

 

 

 

ג'ייגנטיק הוקמה על ידי רון ברייטמן (המנכ"ל) ועודד פרומר בשנת 2017, והיא עומדת מאחורי פיתוח המשחק Clawee, המאפשר לשחקנים ברחבי העולם לשלוט מרחוק במכונות מנוף אמיתיות (Claw Crane), באמצעות שידור חי בווידאו. כאשר השחקנים זוכים, הפרס נשלח ישירות אליהם הביתה.

 

"היינו מתחת לרדאר מאז הקמתנו ועכשיו אנו חשים מספיק גדולים כדי לצאת החוצה. זהו תחום חדש בעולם המשחקים אבל אנחנו רק בהתחלה", אומר ברייטמן ל"כלכליסט": "מכונות המשחק הללו קיימות בכל מדינה בעולם כשהכל התחיל בארצות הברית. כמעט כל בן אדם שיחק לפחות פעם אחת בחייו במכונות המשחק האלה".

 

"יש לנו 220 מכונות, אותן אנו מייצרים בעצמנו בפתח תקווה. כל אולמות המשחק שלנו מופעלים דרך האפליקציה ששולטת במכונות הממוקמות בעיר. כעת אנו פותחים סטודיו נוסף. המכונות עובדות 24 שעות ביממה והצוות דואג למלא אותן בפרסים ולבדוק תקלות. יש לנו מגוון רחב של פרסים: איפור, בגדים, רחפנים, אקססוריז ובובות כמובן", אומר ברייטמן.

 

"השחקנים קונים מטבעות כדי לשחק במכונות ובכל זכייה הם מקבלים את הפרס הביתה", אומר ברייטמן, "את האפליקציה כבר הורידו 8 מיליון איש ואנו שולחים כל חודש מעל ל-100 אלף פרסים לזוכים. יצרנו שיתופי פעולה עם יצרנים גדולים בכל העולם. המשחק הכי פופולרי שלנו כיום הוא הניסיון לזכות בבובות של דיסני וגיבורי על".

 

הזכייה במכונות בנויה על בסיס יכולת שליטה במכונות, כך שככל שהשחקן מתאמן יותר כך הוא יצליח לזכות ביותר פרסים. מכונות המנוף הן הפופולריות ביותר באפליקציה, אולם ניתן לשחק במגוון מכונות משחקים אחרות, כגון מכונות כדורגל, כדורסל, גולף ואפילו לנסות לירות בליצנים ברובה מפלסטיק.

 

מכונת משחקים מרחוק של ג'ייגנטיק מכונת משחקים מרחוק של ג'ייגנטיק צילום: ג'ייגנטיק

 

 

מטה החברה ממוקם בתל אביב, והחברה מונה כ-60 עובדים. עם הגיוס, החברה מתכוונת לגייס עובדים נוספים בשנה הקרובה, לשפר את חוויית המשחק על ידי הוספת אפשרויות משחק נוספות, ולפתח אפליקציה חדשה שתושק במהלך שנת 2021.

 

גיגי לוי, שותף מנהל בחברת ההשקעות NFX מסר: "רון וצוות ג'ייגנטיק יצרו חוויית משחק מהנה, חדשה ושונה המתאימה לשחקנים רבים ברחבי העולם. המשחק המרוחק מהמכונה הפיזית פותח עולם שלם של אפשרויות בידור מרחוק בעלות פוטנציאל אדיר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x