$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אינוויז הישראלית עשויה להגיע לנאסד"ק - באמצעות חברת ספאק

חברת טכנולוגיית הרכב במו"מ למיזוג עם חברת "צק פתוח" שבראשה עומד ברוס לינטון, המייסד של חברת הקנאביס הקנדית קאנופי; חברות ספאק מגייסות כסף בבורסה - ורוכשות באמצעותו חברות אחרות

שירות כלכליסט 12:1304.12.20

חברת טכנולוגיית הרכב אינוויז (Innoviz) הישראלית עשויה להפוך לציבורית באמצעות מיזוג עם Collective Growth - חברת ספאק (SPAC) הנסחרת בנאסד"ק. כך מדווחת סוכנות בלומברג.

  

 

 

Collective Growth מבקשת לגייס 100-350 מיליון דולר במטרה לממן את הרכישה; אם העסקה תצא לפעול - היא עשויה ליצור חברה ממוזגת בשווי של כמיליארד דולר. מקורות הקשורים למו"מ עם אינוויז אמרו לבלומברג כי עדיין אין ודאות שהעסקה תצא לפועל.

 

 חברות SPAC (ראשי תיבות של Special Purpose Acquisition Companies), המכונות חברות "צ'ק פתוח", מגייסות כסף בבורסה מבלי שיש להן פעילות עסקית ספציפית - ורוכשות באמצעותו חברות אחרות.

 

חברות הספאק הפכו לפופולריות בשנתיים האחרונות, ועשרות מהן נסחרות כיום בארה"ב. ב-2020 גייסו חברות טכנולוגיה מעל 30 מיליארד דולר בשיטה זו, ביותר מ-70 הנפקות.

 

 

מערכת הלידאר של אינוויז מערכת הלידאר של אינוויז

 

 Collective Growth מנוהלת על ידי ברוס לינטון, המייסד של חברת הקנאביס הקנדית קאנופי. היא גייסה 150 מיליון דולר באפריל.

 

אינוויז מפתחת חיישני לידאר לזיהוי מכשולים עבור כלי רכב חכמים ואוטונומיים, ועם המשקיעות בה נמנות סמסונג, סופטבק וחברת הביטוח הפניקס.

 

באינוויז סירבו להגיב.

 

 

 

 

x