$
אינטרנט

מפסיד גם בטוויטר: טראמפ מאבד את העוקבים שלו לטובת ביידן

מאז שהפסיד בבחירות לנשיאות לג'ו ביידן, נשיא ארה"ב היוצא מאבד בהדרגתיות את העוקבים שלו ברשת החברתית: מאז יצאה ההודעה על תוצאות הבחירות איבד יותר מ-133 אלף עוקבים. כעת נותר לראות כיצד טוויטר תתייחס לציוציו של טראמפ לאחר סיום תפקידו

איתמר זיגלמן 14:3502.12.20
טראמפ אמנם מסרב להודות בהפסד בבחירות, אבל נראה שהציבור הרחב כבר הטמיע את תוצאות הבחירות. על פי Factbase, אתר המוקדש למעקב אחר ההתבטאויות הציבוריות של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הנשיא איבד 133,902 עוקבים מאז 17 בנובמבר (היום בו יצאה הודעה רשמית על תוצאות הבחירות) ואילו הנשיא הנבחר ג'ו ביידן צבר מאז 1,156,610 עוקבים חדשים.

 

לטראמפ יש כיום 88.8 מיליון עוקבים, אליהם הוא ממשיך לצייץ טענות חסרות בסיס על הונאות בחירות ותיאוריות קונספירציה סביב הפסדו לביידן. הנשיא היוצא אף הרבה להתלונן לאחרונה על אופן הטיפול לו זכה בטוויטר וטען כי החברה מצנזרת את ציוציו ומוטה נגד המפלגה הרפובליקנית. כעת רבים ממתינים לראות האם וכיצד תשתנה המדיניות של הרשת החברתית ברגע שהנשיא יעזוב את תפקידו ולא יזכה עוד להגנה שסיפקה לו טוויטר בגין העלאת מידע כוזב. לפי המדיניות של טוויטר,נבחרי ציבור אליה זכאים אינם נחסמים מיידית ברשת החברתית, כפי שקורה למשתמשים מן המניין. במקום, טוויטר מתייגת את הציוצים שלהם כ"דורשים בדיקת אמינות עובדתית".

דונלד טראמפ וטוויטר דונלד טראמפ וטוויטר צילום: רויטרס

 

בציוץ בתחילת השבוע התייחס כתב התקשורת של CNN, בריאן סטלטר, לסוגיה ואמר כי "למרות שמספר העוקבים בטוויטר הוא בוודאי לא המדד החשוב ביותר בעולם, מדובר באירוע שראוי לציון - לראשונה מאז 2015, טראמפ מאבד באופן עקבי את העוקבים שלו”.

 

לביידן כיום יש כ-20.2 מיליון עוקבים. ביום שני בבוקר נכתב בהודעתו האחרונה: "הגיע הזמן לעצור את הרטוריקה הקשה, להוריד את הטמפרטורה ולהאזין זה לזה. כדי להתקדם, עלינו להפסיק להתייחס ליריבינו הפוליטיים כאל האויבים שלנו. אנחנו לא אויבים. אנחנו אמריקאים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x