$
פינטק

פייסבוק חוששת מהרגולטור ומשנה את שמו של מטבע הקריפטו שלה

ענקית המדיה החברתית מחליפה את שמו של מטבע הקריפטו שלה ליברה לדיאם בניסיון למתג את הפרויקט כעצמאי ולהשיג את האישור הרגולטורי עד מועד השקתו שצפוי במהלך השנה הקרובה

שירות כלכליסט 13:3102.12.20
כשהושק ב-2019, זכה פרויקט הקריפטו של פייסבוק לחשיפה גדולה בזכות ההצהרות השאפתניות של החברה על פרויקט שיאיים על המערכות הפיננסיות המסורתיות. מאז הוא התכווץ בעקביות, כשעוד ועוד שותפים מרכזיים משכו את תמיכתם בזה אחר זה עקב הקשיים הרגולטוריים וחששות רבים מצד מחוקקים. כעת, בצעד שנועד להעיד להשיג את האישור הרגולטורי הנכסף, מודיעה פייסבוק על שינוי שם המטבע מ״ליברה״ ל״דיאם״ (Diem). הארגון העצמאי שמנהל את הפרויקט, ה-Libra Association, ישנה כעת את שמו ל-Diem Association.  

 

בשימוע שנערך בוועדת השירותים הפיננסיים של בית הנבחרים בשנה שעברה, חברי קונגרס הביעו חוסר אמון בפייסבוק כאשר תשאלו את מנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, לגבי מטרות הפרויקט. על פי הדיווחים הפרויקט אמור להיות מושק בינואר 2021 בהיקף מוגבל יותר, והמטבע עשוי לצאת לעולם כמטבע בגיבוי הדולר.

 

מטבע הקריפטו דיים מטבע הקריפטו דיים

 

פייסבוק השיקה את "ליברה" כמטבע קריפטו שניתן להשתמש בו באינטרנט או מחוצה לו, בדומה לדולר. הוא היה אמור להפוך העברות כסף דיגיטליות למהירות וקלות יותר, וחברות כמו פייסבוק התכוונו להציע שירותים שונים סביבן. פייסבוק אף הודיעה על תוכניותיה לפתח ארנק דיגיטלי, שייקרא קליברה אך מאז שונה שמו ל-Novi.

 

ליברה היה אמור להיות מטבע בודד המתבסס על מספר מטבעות זרים כדי לאפשר לו יציבות, אך בהמשך הוא שונה למספר מטבעות שונים שכל אחד מהם מגובה ע"י מטבע אחד. המטבעות הללו יהיו "השלמה, לא תחליף, למטבעות מקומיים," כתב הארגון באפריל. היום כתב מנכ״ל החברה, סטוארט לוויי: "פרויקט הדיאם יספק פלטפורמה פשוטה לחדשנות פינטק, שתאפשר לצרכנים ועסקים לערוך עסקאות מיידיות, בטוחות, ובעלות נמוכה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x