$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: פייסבוק עומדת לרכוש את הסטארט-אפ Kustomer בכמיליארד דולר

כך לפי וול סטריט ג'ורנל; החברה המיועדת לרכישה מפתחת פלטפורמת שירותי לקוח וצ'אט בוטים, ובין היתר מאפשרת לחברות להגיב לשאלות ופניות של לקוחות שמועלות באמצעות פייסבוק מנג'ר

שירות כלכליסט 18:5030.11.20

פייסבוק קרובה לעסקת רכישה חדשה, של הסטארט-אפ Kustomer, בסכום של מעט מעל מיליארד דולר. כך לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל מהיום (ב').

 

קאסטומר מפתחת פלטפורמת שירותי לקוח וצ'אט בוטים, ולפי הדיווח תיתכן בהחלט הודעה על עסקה כבר היום. הגיוס האחרון של החברה נעשה לפני שנה לפי שווי של 710 מיליון דולר.

 

מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג מייסד פייסבוק, מארק צוקרברג צילום: youtube

החברה הוקמה בשנת 2015 על ידי בראד בירנבאום וג'רמי סוריאל (Brad Birnbaum, Jeremy Suriel), שני יזמים שכבר מכרו חברה קודמת שלהם לסיילספורס. בין המשקיעים השותפים, הקרנות Coatue Management ו-Tiger Global Management.

 

קאסטומר כבר מנהלת קשרים עסקיים עם פייסבוק - הפלטפרומה שלה מאפשרת לחברות להגיב לשאלות ופניות של לקוחות שמועלות באמצעות פייסבוק מנג'ר. באוקטובר הודיעה החברה שהיא מתחילה לעבוד גם עם פלטפורמת אינסטגרם.

 

לחברת פייסבוק הנסחרת בנאסד"ק בשווי של מעל 790 מיליארד דולר יש היסטוריה ארוכה של עסקאות ורכישות. לפי נתוני חברת המידע FactSet רכשה פייסבוק מעל 100 חברות. בין העסקאות בעלות הפרופיל הגבוה בשנים האחרונות ניתן למנות את רכישת אינסטגרם תמורת מיליארד דולר בשנת 2012 וכ-19 מיליארד דולר עבור ווטסאפ בשנת 2014. במאי האחרון שילמה פייסבוק כ-400 מיליון דולר על Giphy, שירות אונליין לחיפוש גיפים.

x