$
הייטק והון סיכון

מייסדי דוראל אנרגיה השקיעו 2 מיליון דולר בסטארט-אפ בתחום הנדל"ן

משנה: דורי דודוביץ' ואלון קסל השקיעו את הסכום בחברת Propdo AI שפיתחה טכנולוגיה המספקת תחזיות עתידיות להתפתחות המחירים של נכסי הנדל"ן בשוק המגורים. על פי הערכות החברה היא צפויה לגדול בחודשים הקרובים באופן משמעותי

מאיר אורבך 09:5430.11.20
דורי דודוביץ' ואלון קסל, בעלי השליטה בחברה הציבורית דוראל משאבי אנרגיה מתחדשת, שהונפקה השנה בבורסה בתל-אביב, השקיעו כ-2 מיליון דולר בחברת הסטארט-אפ פרופדו איי.אי (Propdo AI), כך נודע ל"כלכליסט".  

 

החברה שטרם נחשפה רשמית (Stealth Mode), מפתחת טכנולוגיה המספקת תחזיות עתידיות להתפתחות המחירים של נכסי הנדל"ן בשוק המגורים. Propdo AI פיתחה כלים מבוססי דאטה לתמיכה בקבלת החלטות, המיועדים לכל משתמשי הקצה: רוכשים, מוכרים, בעלי דירות, יזמים, מתווכים ומשקיעים. האלגוריתם שפיתחה מבוסס על פרמטרים רבים המשפיעים על התפתחות מחירי הנדל"ן, ובין היתר, מגמות מאקרו-כלכליות, דמוגרפיה, תכניות מאושרות, פיתוח תחבורתי, מגמות בהרכב האוכלוסייה, שיקולים סביבתיים ומגמות אורבניות. החברה תפעל, בשלב ראשון, בשוק הנדל"ן הישראלי ותספק לכל משתמש תחזית אישית אודות הנכס המבוקש ותכלול את התפתחות המחירים החזויה לנכס בעתיד.

 

דורי דוידוביץ', מבעלי דוראל דורי דוידוביץ', מבעלי דוראל צילום: עמית שעל

 

החברה מנוהלת על ידי בנו של דודוביץ', עו"ד פלג דודוביץ' המכהן כמנכ״ל, יזם הייטק ונדל״ן ומרצה במרכז להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי בהרצליה. החברה, שהוקמה ב-2019, מונה כעת כעשרה עובדים ויושבת במתחם הבורסה ברמת גן. עובדי החברה כוללים בין היתר: אנשי Data Science, מומחי בינה מלאכותית ולמידת מכונה ואנשי אנליזת נדל"ן. על פי הערכות החברה היא צפויה לגדול בחודשים הקרובים באופן משמעותי.

 

קסל ודודוביץ', כלכלנים ושמאי מקרקעין, הקימו את דוראל אנרגיה ב-2007, חברה הפועלת בתחום האנרגיה המתחדשת והתשתיות הסביבתיות בישראל ובעולם. ביוני השנה הנפיקו השניים את החברה בבורסה בתל אביב. בהנפקה הראשונית דוראל גייסה 126 מיליון שקל במחיר של 5.43 שקלים למניה ששיקף לה שווי של 700 מיליון שקל אחרי הכסף. מאז ההנפקה החברה שילשה את שוויה והיא נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-2 מיליארד שקלים. לשניים השקעות במיזמים נוספים בתחומי ההייטק והקלינטק, בין היתר בתחום אגירת האנרגיה, טכנולוגיות בתחום הייצור הפוטו-וולטאי, טכנולוגיות ביו-גז, וכעת גם בבינה מלאכותית בתחום הנדל"ן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x