$
חדשות טכנולוגיה

שיאומי עקפה את אפל והפכה ליצרנית הסמארטפונים השלישית בגודלה בעולם

דוחות הרבעון השלישי של ענקית הטכנולוגיה הסינית חושפים כי החברה סיפקה כ-47 מיליון סמארטפונים ועקפה את היקף המשלוחים של אפל. סמסונג בינתיים שומרת על הצמרת עם משלוחים של 80 מיליון מכשירים

רפאל קאהאן 15:5525.11.20
שיאומי הצליחה להפתיע אמש (ג') לאחר שדוחות הרבעון השלישי שלה חשפו נתוני מכירות שהופכים אותה ליצרנית הסמארטפונים השלישית בגודלה בעולם, אחרי המובילה סמסונג וסגניתה הנצחית וואווי. החברה הסינית אף עקפה את היקף המשלוחים של אפל, שעד כה החזיקה במקום השלישי ברשימה, כך לפי נתוני חברת המחקר IDC.

 

שיאומי סיפקה כ-46.5 מיליון סמארטפונים ברבעון החולף, וואווי כ-52 מיליון וסמסונג כ-80 מיליון. אפל לעומת זאת התרסקה וסיפקה "רק" כ-42 מיליון אייפונים לעומת יותר מ-46 מיליון ברבעון המקביל אשתקד. הנתונים של שיאומי מרשימים אף יותר בהשוואה לרבעון המקביל שנה שעברה, אז סיפקה כ-33 מיליון מכשירים בלבד.

 

הצמיחה הזו בוודאי הושפעה גם בהקורונה. אולם גידול של 42% אינו נתון שניתן לקשר אך ורק למעבר לעבודה מהבית או להעדפה לרכוש מכשירים זולים יותר מדגמי הפרימיום של היצרניות האחרות. גורם נוסף שהייתה לו השפעה משמעותית הוא הצניחה במכירות המכשירים של וואווי בשל החרם האמריקאי על עסקיה. שיאומי עושה שימוש גדול יותר מוואווי בטכנולוגיה ומוצרים אמריקאים כמו מעבדים של קוואלקום. זו כנראה הסיבה לכך שהיא לא הוטרדה יותר מדי מהממשל של דונלד טראמפ.
חנות שיאומי בספרד חנות שיאומי בספרד צילום: רפאל קאהאן

 

עם זאת, לא הכל ורוד עבור שיאומי. החזרה לשגרה בסין הביא לצניחה מסיבית בשימוש בשירותי האינטרנט שלה שמהווים עדיין חלק לא קטן מהכנסותיה. אלה עדיין הראו צמיחה, אך באחוז קטן הרבה יותר מאשר ברבעון הקודם. התוצאה היתה הבעת חוסר אמון מצד המשקיעים שלמרות הדוחות המרשימים הביאו לירידה של כ-4% במחיר המניה. מעבר לכך, שיאומי שואפת להתרחב עוד ולא ברור האם היא מתכוונת סוף כל סוף לשווק את הסמארטפונים שלה גם בארה"ב,מה שעשוי להגדיל באופן ניכר את היקפי המכירות שלה. כיום שיאומי מוכרת רק מוצרים חכמים וקורקינטים חשמליים בצפון אמריקה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x