$
הייטק והון סיכון

פרסום ראשון

אקווריוס הישראלית גייסה 10 מיליון דולרים מהענקית היפנית TPR

החברה, שפיתחה מנוע בערה פנימית, גם חתמה על הסכם שותפות עם TPR לשיפור ביצועי הבוכנות באמצעות הטכנולוגיה שלה. ההשקעה הנוכחית תשמש את החברה להאיץ את תהליכי הפיתוח והשיווק של המנוע, ויחד איתה סך הגיוסים של החברה עומד על 37 מיליון דולרים

מאיר אורבך 10:2325.11.20
רגע לפני ההנפקה בבורסה בתל אביב, חברת אקווריוס (Aqurius), שפיתחה מנוע בערה פנימית זעיר וירוק גייסה 10 מיליון דולרים מהענקית היפנית TPR, יצרנית המתמחה בייצור בוכנות, חלקי חילוף וטבעות בוכנה לרכבים. בנוסף להשקעה, חתמה החברה הסכם שותפות עם TPR לשיפור ביצועי הבוכנות באמצעות הטכנולוגיה של אקווריוס. בימים אלה, הגישה החברה טיוטת תשקיף לבורסה בתל אביב מתוך כוונה להנפיק את החברה בשבועות הקרובים.  

 

ביחד עם ההשקעה הנוכחית, גייסה החברה 37 מיליון דולרים, ובין משקיעה הבולטים ניתן למצוא את חברת פז, חברת MAX (יבואנית סקניה בישראל), ד"ר גדעון שטיין (המדען הראשי של מובילאיי) מריוס נכט, Musashi Seimitsu היפנית ומשקיעים נוספים. הנהלת החברה ממקומת בראש העין ולה מרכזי פיתוח בגרמניה ופולין.

 

אקווריוס מנועים, נוסדה בשנת 2014 על ידי גל פרידמן (יו"ר החברה) אריאל גורפונג (מנכ"ל החברה) ושאולי יעקובי (סמנכ"ל הטכנולוגיות). החברה פיתחה מנוע ליניארי זעיר השוקל כ-10 קילו בלבד, בעל מנגנון בערה פנימית המיועד בעיקר לשימוש בגנרטורים. בניגוד למנועים המסורתיים, במנוע של אקווריאס יש חלק נע אחד בלבד והוא הופך דלק לחשמל. בשל גודלו ומשקלו הקל של הגנרטור (100 ק"ג) והיכולת שלו לייצר אנרגיה בצורה יעילה – הוא מזהם פחות, אינו דורש תחזוקה מיוחדת וירוק יותר.
גל פרידמן, מנכ"ל אקווריוס גל פרידמן, מנכ"ל אקווריוס צילום: אקווריוס

 

ההשקעה הנוכחית תשמש את החברה להאיץ את תהליכי הפיתוח והשיווק של המנוע הזעיר, והיא מצטרפת לשיתוופי הפעולה שחתמה החברה עם Musashi Seimitsu – יצרנית יפנית של חלקי חילוף לרכבים, ריג מאסטר (הקנדית) לאספקת יחידות כוח למשאיות קרור וכמו כן עם נוקיה העולמית לאספקת גנרטורים באתרים מרוחקים ומאוכלסים, בהם בעיית אספקת חשמל, בדרום מזרח אסיה.

 

גיוס כספים גיוס כספים צילום: גטי אימג'ס

 

גל פרידמן, יו"ר אקווריוס אמר היום: "עולם האנרגיה עובר מהפכה מזה שני עשורים. הדרישה לשימוש אנרגטי שאינו מזהם הולך יד ביד עם החזון שלנו שהופך אט אט למציאות. ההשקעה של TPR ושיתוף הפעולה האסטרטגי איתה, הינה הבעת אמון גדולה בטכנולוגיה שלנו – שלוקחת תעשייה שלא היו בה שינויים במשך שנים רבות והופכת אותה לברת מימוש. אנחנו מאמינים כי באמצעות המשקיעים האסטרטגיים שלנו והסכמי שיתוף הפעולה אנו נביא את בשורת המנוע הזעיר לכל מקום בעולם".

 

"אנחנו גאים בשיתוף פעולה עם אקווריוס, שפיתחה את המנוע המהפכני" מסר מוסנובו קישי, הנשיא וה- COO של TPR. " אנחנו נעבוד במשותף עם החברה על מנת לפתח את המנוע הזעיר ושמחים להיות חלק בפיתוח הדור הבא של מחוללי הכוח שהם ידידותיים לסביבה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x