$
הייטק והון סיכון

פרספטו מגייסת 45 מיליון דולר מתאגיד קוך ומשתפת פעולה עם בוסטון דינמיקס

החברה הישראלית מפתחת טכנולוגיות לניטור תשתיות על ידי רחפנים. שיתוף הפעולה החדש שלה עם חברת Boston Dynamics יכלול שילוב הטכנולוגיה הישראלית בדגם הרובוט דמוי הכלב Spot. עם השלמת הגיוס הנוכחי סך ההשקעות בחברה מאז הקמתה מסתכם ב- 72.5 מיליון דולר

מאיר אורבך 13:2924.11.20
חברת פרספטו (Percepto) הישראלית, המפתחת טכנולוגיות לרחפנים אוטונומיים המשמשים לניטור תשתיות, גייסה 45 מיליון דולר בסבב B. החברה הכריזה גם על הרחבת פעילותה לתחומי רובוטיקה נוספים, הכוללים שיתוף פעולה עם חברת הרובוטיקה האמריקאית בוסטון דיינמיקס והשקת מערכת לניהול צי רובוטים.

 

סבב הגיוס הובל על ידי זרוע החדשנות של תעשיות KDT (Koch Disruptive Technologies), אחד התאגידים הגדולים בארה"ב, שפועל בתחומי האנרגיה וחקלאות. לסבב החדש הצטרפו גם משקיעים מסבבים קודמים USVP, Spider Capital, מורי ארקין, ומשקיעים חדשים: SOMV Ventures, Atento Capital, Summit Peak Investments, דלק ארצות הברית Delek-US. עם השלמת הגיוס הנוכחי סך ההשקעות בחברה מאז הקמתה מסתכם ב- 72.5 מיליון דולר.

 

התפרצות מגפת הקורונה האיצה את השימוש ברובוטיקה באתרים ברחבי העולם, בשל מגבלות גלובליות המקשות על זמינות ויכולת הצבה של כוח אדם אנושי בשטח. המערכת שפותחה בפרספטו מאפשרת גישה לכל אחד מאנשי הצוות מכל מקום בעולם. ו אחד היתרונות שלה הוא פשטות התפעול. החברה מציעה פתרון מקצה לקצה הכולל את אספקת הרובוטיקה ומערכת הניהול, עם אפשרות לשימוש במערכת במודל של תוכנה כשירות (SaaS) ומכירה או ליסינג של החומרה.

 

למערכת של פרספטו יכולת לעבוד באינטגרציה עם רובוטים קרקעיים של חברות שונות. היא אוספת מידע ומנתחת אותו באופן אוטונומי על מנת לייצר תובנות כגון זיהוי מגמות, אנומליות, זיהוי סיכונים וניטור תשתיות קריטיות. אלה משמשים את בעלי התפקידים השונים בארגון בקבלת החלטות. מאפשרים לחברות להעריך סיכונים, להקטין זמני השבתה ולשפר יעילות תוך הפחתת עלויות ללא התערבות אנושית.

 

פרספטו נוסדה בשנת 2014 על ידי דור אבוחצירא (מנכ"ל), שגיא בלונדר (CTO), רביב רז (CPO) ואריאל אביטן (CCO). החברה מעסיקה 80 עובדים, רובם בישראל, לחברה משרדים במודיעין, אוסטרליה וארה"ב. במהלך השנה הקרובה החברה צפויה להכפיל את כוח האדם שלה, מרבית העובדים ייקלטו בישראל. החברה מציעה פתרון מקצה לקצה הכולל את אספקת הרובוטיקה ומערכת הניהול, עם אפשרות לשימוש במערכת במודל SaaS ומכירה או ליסינג של החומרה. בין לקוחותיה חברות גדולות בתחומי החשמל והאנרגיה, דלק, מכרות ותעשיות כבדות מהגדולות בעולם. כגון חברת החשמל של פלורידה FPL, כי"ל, וריזון ו- DELEK-US.

 

הרובוט ספוט עם טכנולוגייה של פרספטו הרובוט ספוט עם טכנולוגייה של פרספטו צילום: פרספטו

 

במקביל לגיוס, פרספטו הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת הרובוטיקה Boston Dynamics והטכנולוגיה שפיתחה תשולב בדגם הרובוט דמוי-כלב שלה בשם Spot, רובוט בעל יכולת ניווט בשטח קרקעי בניידות מירבית. הרובוט תוגבר בתוכנה וחיישנים של פרספטו ובהם מצלמות המאפשרות הדמיה ברזולוציה גבוהה וראייה תרמית. שדרוג זה מאפשר לרובוט לאתר בעיות כגון נקודות חמות במכונות או במוליכים חשמליים, נזילות מים וקיטור ותשתית פגומה במפעלים, זיהוי מגמות, אנומליות ואיתור סיכונים.

 

דור אבוחצירא, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה אמר ל"כלכליסט": "עד היום סיפקנו את הפתרון הטכנולוגי שלנו דרך רחפנים. בשנה האחרונה עבדנו על התאמת המערכת שתאפשר פתרון מקצה לקצה לצורך בדיקות ותצפיות באמצעות כל כלי אוטונומי. שיתוף הפעולה שלנו עם Boston Dynamics הוא טכנולוגי ובמסגרתו נציע את הרובוט שלהם כחלק מהפתרון שלנו. הבנו התוכנה שלנו היאהערך הגדול ולכן נחבר את התוכנה שלנו לכל כלי שמאפשר איסוף דאטה".

 

הרובוט ספוט עם טכנולוגייה של פרספטו הרובוט ספוט עם טכנולוגייה של פרספטו צילום: פרספטו

 

"אנחנו עדיין לא מדברים על הנפקה אבל זה כן במחשבות שלנו", אומר אבוחצירא. בהתייחסו לתעשיית הרחפנים בעולם כיום אמר:"כל חברה מחפשת לה סגמנטים בשוק. היתרון התחרותי שלנו הוא פתרון מקצה לקצה עם כלי אוטונומי ולכן הגענו ללקוחות ענק שחיפשו יכולות של בדיקה ותצפית".

 

אבוחצירא לא ציין את שווי החברה בגיוס אך אמר כי: "שווי החברה עלה משמעותית אבל עדיין אי אפשר להגדיר אותנו כיוניקורן. הפוקוס שלנו הוא גידול מסחרי אנחנו מגייסים עובדים לכל המחלקות שלנו ונשיק מוצרים רבים בשנה הבאה".

 

צ'ייס קוך, נשיא KDT מסר: "אנו מאמינים כי מערכת Percepto AIM נותנת מענה לתחום המוערך במיליארדי דולרים עבור תעשיות רבות. שתשנה את אופן ניהול אתרי הייצור בעידן Industry 4.0 וה- IoT".

 

מייק פרי, מנהל פיתוח עסקי ב-Boston Dynamics מסר: "השילוב של הרחפן של פרספטו עם Spot יוצר פתרון ייחודי לניהול אוטונומי של ניטור תשתיות. השותפות עם פרספטו ממחישה את הערך הגלום בשילוב רובוטיקה, והיתרונות הכבירים שרובוטים מביאים לתעשיות, המאופיינות בעבודה מסוכנת או מרוחקת, בכל הקשור לבטיחות עובדים וחיסכון בעלויות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x