$
חדשות טכנולוגיה

טוויטר: החשבון הרשמי של הנשיא יועבר לביידן ביום השבעתו

מדובר בחשבון @POTUS שיועבר מידי דונלד טראמפ לביידן ב-20 בינואר; יש לציין כי הנשיא היוצא העדיף להשתמש בחשבון הפרטי שלו למרבית ציוציו

שירות כלכליסט 09:4021.11.20

טוויטר הודיעה כי היא תעביר את ניהול החשבון @POTUS לממשלו של ג'ו ביידן ביום השבעתו של לנשיאות ארה"ב ב-20 בינואר.

 

מדובר בחשבון הרשמי של נשיא ארה"ב (POTUS מייצד את ראשי התיבות של נשיא ארה"ב). עם זאת, הנשיא היוצא דונלד טראמפ העדיף להשתמש בחשבון הפרטי שלו@realDonaldTrum למרבית הציוצים שלו.

 

טראמפ וטוויטר טראמפ וטוויטר איור: יונתן פופר

בטוויטר יעבירו גם את הניהול של עוד כעשרה חשבונות טוויטר הקשורים לבית הלבן, ביניהם חשבון הגברת הראשונה (@FLOTUS) וחשבון הדובר (@PressSec).

 

"בטוויטר יפעלו לתמוך במעבר של חשבונות הטוויטר המוסדיים של הבית הלבן ב-20 בינואר, 2021 - כפי שעשינו בהחלפת הנשיאים ב-2017", מסר דובר החברה ניק פצ'ילו, "זה נעשה בשיתוף עם הארכיון הלאומי ומנהל התיעוד". כך למשל, ארכיון של חשבונו של ברק אובמה כנשיא ארה"ב נמצא כעת תחת השם @POTUS44.

 

מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי גם אישר השבוע בעדותו בפני הסנאט האמריקאי כי החל מה-20 בינואר יוסרו מחשבונו של טראמפ ההגנות המיוחדות המיועדות למנהיגים. "אם החשבון כבר לא שייך למנהיג עולמי, המדיניות הזו נעלמת", הסביר דורסי. לפי הודעה שפרסמה טוויטר, המעמד המיוחד של טראמפ ייפסק מיד לאחר השבעתו של ביידן. מעמד "מנהיג עולמי" בטוויטר פירושו שציוצים לא מוסרים והחשבון לא מושעה על אף הפרות של מדיניות החברה. עם זאת, בטוויטר מוסיפים לרוב לציוצים הבעייתיים תיוג שמסביר שעל אף ההפרה הם מאפשרים לציוץ להישאר באוויר.

x