$
הייטק והון סיכון

חברת BondIT הישראלית רוכשת את Scorable הגרמנית

חברת הפינטק הישראלית, המפתחת מערכות למנהלי השקעות אג"ח, רוכשת באמצעות החלפת מניות של 12-16 מיליוני דולרים את המערכת של Scorable לחיזוי והסבר הדירוג של אגרות החוב וחברות מנפיקות

מאיר אורבך 09:0219.11.20
BondIT, חברת הפינטק הישראלית שמפתחת מערכות למנהלי השקעות אג"ח, רוכשת את חברת Scorable שמספקת מערכת לחיזוי והסבר הדירוג של אגרות החוב וחברות מנפיקות. הרכישה תתבצע באופן של החלפת מניות בשווי מוערך של 12-16 מיליוני דולרים. 20 עובדי החברה הנרכשת יצטרפו ל-30 עובדי החברה הישראלית.

 

 

Scorable הוחזקה עד כה על ידי חברת Ampega - בית השקעות גרמני המנהל כ-150 מיליארד אירו ונמצא בבעלות קבוצת הביטוח השלישית בגודלה בגרמניה Talnax. כחלק מעסקת הרכישה, בית ההשקעות Ampega יהפוך לבעל מניות מרכזי בחברת BondIT, כאשר מנכ"ל ויו"ר Ampega, הארי פלומכר, יצטרף לדירקטוריון BondIT.

 

בנוסף, בית ההשקעות Ampega ירכוש ויטמיע בפעילותו השוטפת את המערכת של BondIT. משרדי Scorable בברלין יצטרפו למשרדי BondIT בניו יורק, אוסטרליה וישראל ויתמכו בצמיחתה המואצת של החברה באירופה.

 

Scorable מתבססת על כ-400 פרמטרים שונים על מנת לחזות ולהסביר את הדירוג של אגרות חוב והחברות המנפיקות, כשהמערכת שלה מאפשרת להחליף תהליכים ידניים מסורבלים בתהליך אוטומטי ופשוט. באמצעות Scorable, תהליך ההשקעה באג"ח כולל ניתוח מבוסס AI של הסיכון, כמו גם יצירה והתאמה אופטימלית של התיקים לאסטרטגיה הרצויה. המערכת מאפשרת למנהלי תיקים מוסדיים ופרטיים להציע שירות מתקדם ללקוחותיהם בזמן אמת תוך חיסכון ניכר בעלויות ניהול תיקים ועלויות מחקר.

 

 

איתי רביד, מנכ"ל BondIT איתי רביד, מנכ"ל BondIT

 

חברת BondIT הוקמה בשנת 2015 על ידי איתי רביד. החברה מספקת ללקוחותיה מערכת שמאפשרת לגופים מוסדיים לנהל באופן אוטומטי את תיקי האג"ח של לקוחותיהם תוך שקיפות מרבית ומעקב מפורט אחר כל השקעה בתיק. החברה גייסה עד היום 18 מיליון דולר מתאגידי ענק עולמיים כדוגמת: Fosun International Limited, WIN.D, Six Thirty, Club 100 Plus ו- Glory Ventures.

 

המייסד ומנכ"ל BondIT, איתי רביד מסר: "BondIT מייעלת את שוק ההשקעות באג"ח והופכת את תהליך ההשקעה באג"ח לדיגיטלי ואוטומטי. הטמעת המערכת של חברת Scorable במוצריה של חברת BondIT תאפשר לחזות באופן מיטבי את דירוג המשקיעים ולספק באופן אוטומטי למנהלי התיקים הסבר להחלטות ההשקעה".

 

מנכ"ל ויו"ר בית ההשקעות Ampega, הארי פלומכר מסר: "מנהלי תיקים חייבים להטמיע טכנולוגיות דיגיטליות על מנת להישאר תחרותיים. חשיבות הטכנולוגיה בתקופה בה השווקים מאתגרים גדולה באופן מיוחד. הדרך שבה BondIT משלבת את הטכנולוגיה של Scorable תאפשר למנהלי תיקי אג"ח לענות לאתגרים העומדים בפניהם ולהתאים את עצמם באופן אופטימלי לצרכי השוק המשתנים. אנחנו נתמוך באופן פעיל במאמצי BondIT להגשים את תוכניתה השאפתנית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x