תקשורת

בלעדי לכלכליסט

מועצת תאגיד השידור חוזרת לפעילות: אושרה מועמדותם של 7 חברים

לאחר ש-12 חבריה סיימו את תקופת כהונתם באפריל, תחזור המועצה לתפקד ולפקח על תקציב התאגיד, שגובהו 780 מיליון שקל בשנה; מינויה של אחת המועמדות מתעכב וארבעה נוספים נמצאים בתהליך איתור

אביאור אבו 16:2718.11.20

ועדת גילאור, הבודקת מינויים בחברות ממשלתיות, אישרה לאחרונה את מועמדותם של 7 חברים למועצת תאגיד השידור הציבורי "כאן" – כך נודע לכלכליסט. בכך, תחזור המועצה לתפקוד מלא, לאחר ש-12 חבריה סיימו את תקופת כהונתם באפריל, לאחר ארבע שנים.

 

 

בניין תאגיד השידור בירושלים בניין תאגיד השידור בירושלים

 

מאז סיום כהונתה, נותר התאגיד בניהולו של אלדד קובלנץ ללא פיקוח על פעילותו ותקציבו, כ־780 מיליון שקל בשנה. ביוני אישר שר התקשורת, יועז הנדל, את מועמדותם של שמונה חברים. חמישה מהם מונו לקדנציה שנייה, בהם היו"ר גיל עומר, המשמש גם כמנכ"ל מוזיאון הילדים בחולון; דלית שטאובר, ששימשה כמנכ"לית משרד החינוך; דוד אלכסנדר, ששימש כמנכ"ל תיאטרון הבימה וכראש מינהל התרבות במשרד החינוך והתרבות; אהובה פיינמסר, שכיהנה כמנכ"לית הטלוויזיה החינוכית; וחמיס אבולעפיה, המשמש כפרשן ומגיש בכלי תקשורת בישראל ובחו"ל, וכרגע מאושפז במצב קשה לאחר שנדבק בקורונה.

 

כמו כן, מונו שני חברי מועצה חדשים: מנחם בן ששון, פרופוסור להיסטוריה של עם ישראל, אשר שימש כרקטור וכנשיא האוניברסיטה העברית; ומיכל רפאלי כדורי, ששימשה כסמנכ"ל רגולציה בחברת yes וכיו"ר מועצת הכבלים והלוויין. הנדל גם אישר את מינויה של דורית ענבר, מנכ"לית הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, אך ועדת גילאור תדון במועמדותה רק בשבוע הבא. ענבר, נמצאת לכאורה בניגוד עניינים עם התאגיד, שמשקיע בחברות שמפיקות חלק מהסרטים הדוקומנטריים שבהם תומכת הקרן, ועל כן סביר כי תידרש לחתום על ניגוד עניינים.

 

המועצה תחזור לפעילות מלאה בשבוע הבא, שכן הקווארום הנדרש הוא שבעה חברים. עתה, מופקד איתורם של ארבעה חברי מועצה נוספים בידי ועדת איתור בראשות השופט בדימוס אילן שיף. כפי שפורסם בכלכליסט, חברת המועצה לשעבר, ד”ר אורנה דויטש, אשר מינויה לא הוארך, יזמה פנייה למבקר המדינה ולמשנה ליועמ”ש בטענה לאפליה, בכך שהמינוי של חמישה חברים לקדנציה נוספת נעשה בשם עקרון ההמשכיות מבלי לפרסם קול קורא לציבור.

x