$
חדשות טכנולוגיה

לא רק את הנשיאות: טראמפ יאבד את המעמד המיוחד שלו בטוויטר ב-20 בינואר

מנכ"ל טוויטר אישר בעדותו בסנאט אמש כי לאחר השבעתו של ג'ו בידן יוסרו מחשבונו של טראמפ ההגנות שמספקת החברה למנהיגי מדינות על אמירותיהן ברשת החברתית

שירות כלכליסט 14:3518.11.20

לדונלד טראמפ נותרו חודשיים בלבד לצייץ כאוות נפשו מבלי לשאת בתוצאות: ג'ק דורסי, מנכ"ל הרשת החברתית אישר אתמול (ג') בעדותו בפני הסנאט האמריקאי כי החל מה-20 בינואר יוסרו מחשבונו של טראמפ ההגנות המיוחדות המיועדות למנהיגים. "אם החשבון כבר לא שייך למנהיג עולמי, המדיניות הזו נעלמת", הסביר דורסי. לפי הודעה שפרסמה טוויטר, המעמד המיוחד של טראמפ ייפסק מיד לאחר השבעתו של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן.

 

מעמד "מנהיג עולמי" בטוויטר פירושו שציוצים לא מוסרים והחשבון לא מושעה על אף הפרות של מדיניות החברה. עם זאת, בטוויטר מוסיפים לרוב לציוצים הבעייתיים תיוג שמסביר שעל אף ההפרה הם מאפשרים לציוץ להישאר באוויר. הסיבה לכך היא שבטוויטר מאמינים שציוצים של מנהיגים משרתים את האינטרס הציבורי, גם כשהם מפרים את ההנחיות. "אנו מספקים מקום לאנשים יכולים להגיב בצורה פתוחה ופומבית למנהיגים שלהם ולחייב אותם לקחת אחריות על דבריהם", מסר דובר של טוויטר לאתר "ביזנס אינסיידר". עם זאת הדגיש כי המדיניות חלה על מנהיגים נוכחיים ומועמדים לתפקידים ציבוריים, אך לא על "אזרחים רגילים שכבר לא מחזיקים בתפקיד ציבורי".

 

דונלד טראמפ וטוויטר דונלד טראמפ וטוויטר צילום: רויטרס

 

בשנה האחרונה תוייגו בטוויטר מספר ציוצים של טראמפ שהפרו את המדיניות. כך למשל בחודש מאי תויגו כמה ציוצים של טראמפ שבהם טען כי תהיה הונאה בהצבעה בדואר בקליפורניה. התיוגים נועדו להסב את תשומת הלב של הגולשים כי אין בסיס עובדתי לטענות הללו. בטוויטר אף נאלצו לתייג ציוץ נוסף של טראמפ נגד המחאות שהתפרצו לאחר מותו של ג'ורג' פלויד בידי שוטר, בטענה שהוא מעודד אלימות.

 

מאז הבחירות לנשיאות בהן הפסיד טראמפ תייגו בטוויטר מספר ציוצים שלו, וציינו כי הם כוללים "מידע מטעה על הבחירות". כך שנראה שאם טראמפ ימשיך לציית כפי שעשה עד כה חשבונו עלול להיות מושעה לאחר ה-20 בינואר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x