$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל Waze, נועם ברדין, פורש מהחברה: "זה הזמן הנכון למנהיג חדש"

ברדין הצטרף לחברה לפני כ-12 שנים והוביל אותה למכירתה לגוגל ב-2013 בכ-1.1 מיליארד דולר. מהחברה נמסר: "ונועם יישאר בתפקיד עד ינואר 2021 כדי להוביל את החיפוש אחר מחליפו ולהבטיח את העברת התפקיד באופן חלק"

מאיר אורבך 18:4110.11.20

נועם ברדין מנכ"ל Waze פורש מהחברה כך עולה מדיווח של הבלוג הטכנולוגי טק קראנץ'. על פי הדיווח ברדין יפרוש מהחברה בתחילת שנת 2021.

 ברדין הצטרף לחברה לפני 12 שנים והוביל אותה בדרך למכירתה לגוגל ב-2013 בכ-1.1 מיליארד דולר.

 

 

על פי הדיווח ברדין התכוון לפרוש כבר באביב השנה, אבל בעקבות התפרצות הקורונה הוא דחה את הודעתו. כעת מתחילה החברה בחיפוש אחר מחליף. בדיווח נאמר כי ברדין הודיע שיסייע באיתורו ויעזור לו בתקופת המעבר  

נועם ברדין נועם ברדין צילום: עמית שעל
  

"אחרי 11 שנה בתפקיד המנכ"ל הגיע הזמן לעשות משהו חדש", אמר ברדין לאתר ."גם אני חש שזו תקופה טובה להביא מישהו שייקח את החברה לשלב הצמיחה הבא.

 

ברדין לא היה בין מייסדי החברה שכללו את אהוד שבתאי, אמיר שנער ואורי לוין שהקימו את החברה ב-2008 אבל היה לו חלק חשוב ומהותי בהפיכתה לאפליקציית הנהיגה המשמעותית ובמכירתה לגוגל. כאשר הגיע לחברה היו לה 11 אלף משתמשים וכיום יש לה 140 מיליון משתמשים פעילים אשר נוסעים כ-40 מיליון ק"מ בחודש.

 

מחברת Waze נמסר הערב: "היום הודיע מנכ"ל Waze נועם ברדין, כי החל בתהליך עזיבה לאחר שהנהיג את החברה במשך 12 שנים, 7 מהן לאחר הרכישה של גוגל. גוגל תחל בחיפוש אחר מנכ"ל חדש, ונועם יישאר בתפקיד עד ינואר 2021 כדי להוביל את החיפוש אחר מחליפו ולהבטיח את העברת התפקיד באופן חלק. הפעילות השוטפת ב- Waze לא תשתנה, ולחברה יש את תמיכתה של גוגל להמשיך ולפעול באופן עצמאי ולהתמקד בתמודדות עם האתגרים היומיומיים של התנועה והעומס בכבישים".

 

 

 צילום: בלומברג

 

"לא יכולנו לעשות את זה בלעדיכם"

 

ברדין כתב הערב בבלוג של החברה:  "היום אני כותב כדי ליידע אתכם ש 2020 היא השנה האחרונה שלי ב- Waze. שום דבר לא קורה מיד ותפקידי עדיין לא משתנה, אבל נתחיל בחיפוש אחר מנהיג שיוכל להניע את Waze לשלב הבא. אני נשאר מחויב לחלוטין למשימה שלנו ב- Waze, והיה חשוב שאספר לכם על השינוי הזה בעצמי.

 

"למה עכשיו? Waze היא החזקה ביותר שאי פעם, כמוצר, עסק, צוות וקהילה. זה הזמן הנכון עבור מנהיג חדש שיצטרף לחברה ויקדם את העסק והמותג.

 

"מה משתנה מחר? ובכן, שום דבר לא משתנה מחר. כל צוות Waze שאתה מכיר, אוהב וממשק יומיומי לא הולך לשום מקום, ותמשיך להיות להם גישה. מבחינתי, אני תמיד אהיה חלק מהקהילה הזו ואולי סוף סוף יהיה לי יותר זמן לערוך את המפה.

 

"אני רוצה להדגיש של- Waze יש תמיכה מתמשכת של גוגל ואנחנו נמשיך להיות מותג ושירות עצמאי. תוכניות 2021 שלנו והחזון שלנו נשארים זהים. אנו משקיעים משמעותית גם בתשתית ובכלים שלנו, על מנת שתמשיך בתמיכתך, נוכל להמשיך ולהרחיב את השירות שלנו ואת 'תנועה חכמה ביחד'. והכי חשוב שאתה נשאר הליבה והבסיס של Waze - אתה הופך את Waze למה שהוא, ואין שום תוכניות לשנות את זה.

 

"אני מאמין בתוקף בלהט במה שכולכם עושים, ורציתי לשתף אתכם את הציטוט האהוב עלי על ידי מרגרט מיד: 'לעולם אל תפקפק בקבוצה קטנה של אזרחים מתחשבים ומחויבים שיכולה לשנות את העולם; אכן, זה הדבר היחיד שהיה אי פעם".

 

"תודה על הזמן והמאמץ שאתם משקיעים כדי להפוך את Waze למה שהוא היום. אני כל כך אסיר תודה שיש את כולכם בקהילה שלנו - באמת שלא יכולנו לעשות את זה בלעדיכם".

x