$
חדשות טכנולוגיה

האיחוד האירופי נגד אמזון: "מנצלת מידע על סוחרים כדי להתחרות בהם"

האיחוד האירופי פתח בחקירה שנייה נגד אמזון על הפרת חוקי ההגבלים העסקיים; במוקד: התפקיד הכפול של החברה - הן כפלטפורמה עבור סוחרים חיצוניים והן כמתחרה שמוכרת סחורה משל עצמה

שירות כלכליסט 14:2510.11.20
מרגרט וסטגר, הממונה באיחוד האירופי על ההגבלים העסקים, הודיעה על פתיחתה של חקירה שנייה לקראת תביעה נגד אמזון על הפרת הגבלים עסקיים בכל הקשור לאופן בו ענקית המסחר המקוון משתמשת במידע על הסוחרים בפלטפורמה שלה, כך מדווח "הפייננשל טיימס". החקירה מתמקדת בתפקיד הכפול של החברה גם כפלטפורמה עבור סוחרים חיצוניים וגם כמתחרה שמוכרת סחורה משל עצמה.

 

 

חקירה נגד ענקית הקמעונאות שהחלה כבר לפני כשנתיים ונובעת מהחשש שאמזון מנצלת את תפקידה על ידי שימוש במידע שהיא אוספת על הסוחרים וזאת כדי להתחרות נגדם. מאמזון סרבו להגיב, אך בעבר טענו בחברה שלסוחרים רבים יש מותגים פרטיים שהם מציעים וכי המכירות המקוונות מייצגות רק חלק קטן מכלל סקטור הקמעונאות.

 

אמזון אמזון צילום: איי פי

 

התנהלותה העסקית של אמזון נמצאת תחת חקירה גם בארה"ב, וב-2018 הרגולטור הגרמני פצח אף הוא בחקירה לגבי תפקידה הכפול של אמזון הן כסוחרת והן כפלטפורמת מסחר.

 

הגשת התביעה נגד אמזון תחזק את המוניטין שיצא לווסטגר כרגולטורית קשוחה שלא מפחדת לפעול נגד חברות ענק. וסטגר הדנית, שזו כהונתה השנייה בתפקיד, הטילה קנסות של מעל 8 מיליארד יורו על גוגל והורתה לאפל לשלם בחזרה מסים בגובה 13 מיליארד יורו לממשלה האירית. שתי החברות ערערו על ההחלטות הללו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x