$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

רונן ניר, שותף בקרן ויולה, יתמודד על תפקיד מנכ"ל רשות החדשנות

רונן ניר, שנחשב לאחד השותפים הבולטים בקרן, יתמודד על התפקיד שהתפנתה לאחר שאהרון אהרון הודיע על פרישתו, במידה ויזכה - יפרוש מתפקידו בקרן. בין החברות בהן השקיע ניר ניתן לציין את חברת ורביט, קודפרש, רדיס לבס, Syte ואחרות

מאיר אורבך 13:3510.11.20
רונן ניר שותף מנהל בקרן הון הסיכון ויולה ונצ'רס יתמודד על תפקיד מנהל רשות החדשנות, כך נודע לכלכליסט, אם יזכה בתפקיד ייאלץ לפרוש מהקרן.  משרת מנהל רשות החדשנות מתפנה לאחר שאהרון אהרון המנהל הראשון של הרשות הודיע על פרישתו מהתפקיד. רונן נחשב לאחד השותפים הבולטים בקרן.  

 

בין החברות בהן השקיע ניר ניתן לציין את חברת ורביט, קודפרש, רדיס לבס, Syte ואחרות. מאז פרוץ משבר הקורונה התבטא רונן רבות במדיות החברתיות על השפעת המשבר על תעשיית ההייטק ועל היזמות בתקופה.

 

רונן ניר, ויולה ונצ'רס רונן ניר, ויולה ונצ'רס

 

הקרן, שנוסדה בשנת 2000, השקיעה עד היום בכמה מחברות הטכנולוגיה הגדולות שצמחו בישראל, ביניהן רדיס לאבס, פיוניר, פלייבאז, איירון סורס ואאוטבריין. חלק ניכר מהמשקיעים בקרן החדשה הינם משקיעים קיימים, לצד משקיעים חדשים בפריבה גלובלית מארה"ב, אירופה, ישראל ואסיה. הקרן האחרונה שגייסה ויולה היתה ב-2017 והיא עומדת על 200 מיליון דולר. מייסדי ויולה הם שלמה דברת ואבי זאבי.

 

מויולה נמסר: "אנו מברכים על בחירתו של רונן להציב את הניסיון והידע הרחב שצבר לטובת תעשיית ההייטק הישראלית , במיוחד בתקופה כה קריטית. זהו המשך ישיר למעורבותו ארוכת השנים בעצוב מדיניות ארוכת טווח להייטק הישראלי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x