$
הייטק והון סיכון

דיסרפטיב של טל ברנח מגייסת קרן AI חדשה

הקרן תתמקד בהשקעות בחברות עם טכנולוגיה ומוצרים מבוססי בינה מלאכותית. בקרן השקיעו למעלה מ-20 יזמים וביניהם איל וולדמן ממלאנוקס, היזמים של Wix ועל פי הערכות שואפת להשלים גיוס של כ-80-90 מיליון דולר

מאיר אורבך 09:3410.11.20

היזם והמשקיע טל ברנח מגייס קרן הון סיכון חדשה בשם דיסרפטיב AI (Disruptive AI) שתתמקד בהשקעות בחברות עם טכנולוגיה ומוצרים מבוססי בינה מלאכותית. הקרן הודיעה הבוקר (ג') על סגירה ראשונה בהיקף של עשרות מיליוני דולרים ועל פי הערכות שואפת להשלים גיוס של כ-80- 90 מיליון דולר בסגירה הסופית.

 

זו הקרן השלישית שהקים טל ברנח, שמוכר כמי שהשקיע בין היתר בחברות כגון איירון סורס, קווילט, אנודוט, טיילור ברנדס, לומן, איידומו, ביט, קפיטל ועוד.

 

מלבד ברנח, יוראי פיינמסר מצטרף לקרן כשותף מנהל. פיינמסר, לשעבר בכיר ביחידה 8200 שהשתחרר לפני כשנה בדרגת אל״מ, שירת כטכנולוג במחקר ופיתוח סייבר התקפי ופיקד על היחידה הטכנולוגית האחראית על בינה מלאכותית וביג דאטה בצבא.  

 

גדי תירוש, שהיה שותף מנהל ב- JVP והשקיע בחברות בתחום הסייבר וה-AI, מצטרף כ-Venture Partner. בין היתר, תירוש כיהן כיו"ר סייברארק בעת שהונפקה בנאסד"ק. פרופ׳ יוסי קשת מאוניברסיטת בר אילן, בה הקים את המעבדה ללמידה עמוקה, שפה ודיבור מצטרף גם כן כ-Venture Partner. קשת, אשר שרת גם הוא ב-8200, נחשב למומחה AI מהמובילים בעולם.

 

בקרן השקיעו למעלה מ-20 יזמים וביניהם איל וולדמן ממלאנוקס, היזמים של Wix, היזמים של איירון סורס, קונדואיט, Fyber ועוד.

 

טל ברנוח קרן דיסרפטיב טל ברנוח קרן דיסרפטיב צילום: יח"צ

 

בשיחה עם כלכליסט מדגיש ברנח את ההשקעה החשובה בימים אלה בחברות בשלבים מוקדמים. "אנחנו נשקיע בלפחות 12 חברות צעירות חדשות . הדיווחים על המחסור החמור בהשקעות בשלבים מוקדמים מדאיג מאוד. הקרן החדשה שלנו ועוד דומות ינסו לגשר על הפער שנוצר.

 

"בימים אלו בו העולם מגדיר מחדש את צורת העבודה של ארגונים, השימוש ב-AI הופך להיות קריטי מתמיד", הוסיף, "דווקא בתקופה זו החלטנו להתמקד בהשקעות בשלבים מוקדמים". בדיסרפטיב AI, נתמקד בחברות בהן מרכיב הלמידה הממוחשבת מאפשר הרבה מעבר לתהליכי אוטומציה, כדוגמת החלטות חכמות, חיזוי או יכולות על אנושיות".

 

פיינמסר מסר: ״אנו בתחילתו של עידן בו AI תהיה הטכנולוגיה אשר תשפיע ביותר על כל מרכיב בחיינו ולכן בשנים האחרונות אנו עדים למגמה של השקעות ויזמות בתחום. ישראל, נמצאת במקום השלישי בעולם במספר הסטרטאפים המשולבים ב- AI הפועלים בה, עם נתון מרשים של למעלה מ-200 השקעות בשנה בסכום מצטבר של למעלה מ-5 מיליארד דולר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x