$
חדשות טכנולוגיה

טוויטר צנזרה את הציוץ של טראמפ שהתריע מפני גניבת הבחירות

הבחירות בארה"ב עוד רחוקות מכדי להגיע לידי הכרעה, אך עובדה זו לא מנעה מטראמפ צייץ הבוקר שהדמוקרטים "מנסים לגנוב את הבחירות". טוויטר בתגובה מיהרה לצנזר את הציוץ ובפייסבוק שלחו הודעות למשתמשים להזכיר שספירת הקולות עדיין בעיצומה

איתמר זיגלמן 11:5004.11.20

מערכת הבחירות לנשיאות בארצות הברית הייתה מהסוערות ביותר שידעה אמריקה וכך גם תוצאותיה שאט אט מתחילות להגיע, אך ככל הנראה יעברו עוד מספר ימים עד שנדע בוודאות מי ניצח ומהן התוצאות הרשמיות.

 

עבור דונלד טראמפ העובדה שהקרב בינו לבין ג'ו ביידן נותר צמוד, לא מנעה ממנו להכריז על ניצחון ולהאשים את הדמוקרטים בניסיון לשבש את הבחירות: "הם מנסים לגנוב את הבחירות", כתב טראמפ. "לא ניתן להם לעשות זאת. לא נאפשר להם להצביע לאחר סגירת הקלפיות!".

טוויטר דונלד טראמפ טוויטר דונלד טראמפ צילום: רויטרס

 

הנוסח של טראמפ אמנם נותר מעורפל, אך בו הנשיא שוב תוקף את הליך ההצבעה בדואר מחשש שהקולות שיגיעו מאוחר יובילו לשינוי משמעותי בתוצאות. תרחיש זה היה צפוי עקב העלייה באחוזי ההצבעה בדואר בעקבות משבר הקורונה ואינו מעורר שום חשש מפני שלמות הצבעה.

 

 

 

חברות המדיה חברתיות נערכו היטב לבחירות 2020 וקבעו מדיניות חדשה של התערבות וצנזורה של תכנים שמכילים מידע מוטעה או שקרי.

 

על כן טוויטר, הגיבה במהירות לציוץ של טראמפ ותייגה אותו תחת אזהרה שייתכן שמדובר במידע שגוי. החברה הסבירה כי המסר של הנשיא מכיל "מידע שעלול להטעות את הבוחרים". במקביל, פייסבוק הודיעה כי תחל בהפצת הודעות למשתמשים ברחבי פייסבוק ואינסטגרם בהם תציין כי "עדיין סופרים קולות וטרם הוכרז המנצח".

 

  

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x