$
הייטק והון סיכון

‏‏אומניקס מדיקל הישראלית השלימה גיוס של 10 מיליון דולר

החברה פיתחה תרופה כנגד חיידקים עמידים ששואבת השראה ממערכת החיסון של חרקים ופועלת בדרך של ״חיסול ממוקד״. ההון שגויס יאפשר לחברה להתחיל את הניסויים הקליניים בבני אדם אחרי שסיימה בהצלחה את הניסויים בבעלי חיים

מאיר אורבך 13:2603.11.20
חברת אומניקס מדיקל (Omnix Medical), המפתחת תרופה כנגד חיידקים עמידים גייסה 8.5 מיליון דולר את סבב הגיוס הנוכחי הובילו קרנות ההשקעה Tal Capital (US) ו- Entrée Capital (IL) בשיתוף CBG Group (UK) של איש העסקים הבריטי וינסנט צ'נגוויז Xenia Ventures (IL), VLX Ventures (IL) ובתמיכה של רשות החדשנות.

 

 

 

החברה הודיעה גם על סיום מוצלח של ניסויים בבעלי חיים, שהוכיחו אפקטיביות ובטיחות בשימוש, וההון שגויס יאפשר לחברה להתחיל את הניסויים הקליניים בבני אדם. מאז היווסדה ב-2015 גייסה 10 מיליון דולר.

 

אומניקס מדיקל נוסדה בשנת 2015 על ידי ד"ר מושיק כהן-קוטנר, ד"ר ניב בחנוף ורום לקריץ. את הרעיון לתרופה הגו היזמים מהתבוננות מעמיקה בפעילות מערכת החיסון של חרקים כנגד זיהומים חיידקיים. חרקים מתמודדים עם חיידקים מחוללי-מחלות בסביבתם בדרך של "חיסול ממוקד" - פיצוץ המעטפת של החיידקים בעזרת מולקולות ייחודיות הפוגעות רק בחיידקים ואינן רעילות לתאים אנושיים. החברה זיהתה את הפוטנציאל האדיר הטמון במולקולות אלה ומפתחת טכנולוגיה המוגנת בפטנט ומבוססת על הפעילות שלהן.
מימין: רום לקריץ, מושיק כהן קוטנר וניב בחנוף. אומניקס מדיקל מימין: רום לקריץ, מושיק כהן קוטנר וניב בחנוף. אומניקס מדיקל צילום: יח"צ

 

אומניקס החלה את דרכה בחממת VLX Ventures אשר השקיעה בה בשלב הרעיון, יחד עם רשות החדשנות, וסייעה לצוות לבנות את החברה בשלבי המיזם הראשונים. כעת היא מתכננת להיכנס עם תרופת הדגל שלה ,OMN6, לשלב הניסויים הקליניים בבני אדם במטרה להיאבק נגד זיהומים קשים בבתי חולים הגורמים לתמותה רבה.

 

ד"ר מושיק כהן-קוטנר, מנכ"ל אומניקס מסר: "השלמת סבב הגיוס מאפשרת לחברה להתקדם באופן מקצועי ובטוח אל עבר השלב הבא בפיתוח התרופה - הניסויים הקליניים, ולהביא לשוק טכנולוגיה פורצת דרך ומצילת-חיים".

 

ד"ר ניב בחנוף, מדען ראשי אומניקס מסר: "אימצנו טכנולוגיה טבעית אשר הוכיחה את עצמה כיעילה ביותר בחיסול חיידקים כבר 200 מיליון שנה. שיפרנו אותה בעזרת ההנדסה הייחודית של אומניקס על מנת לפתח אותה כתרופה אנטיביוטית חדשנית ומצילת חיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x