$
חדשות טכנולוגיה

בלעדי לכלכליסט

המכוניות המצלמות של אפל החלו לנסוע בכבישי ישראל

ענקית הטכנולוגיה החלה להפעיל בארץ את המכוניות המצלמות שלה כדי לשדרג את שירות המפות שלה וליצור מפות חדשות ומדויקות יותר של ערי ישראל. מיפוי הערים יאפשר לאפל להשיק בארץ יכולות מתקדמות יותר, כמו הוראות ניווט לאופניים, מפות ברזולוציה גבוהה יותר, מידע על בניינים, מקומות חנייה ועוד

עומר כביר 18:2129.10.20

אפל פתחה במהלך משמעותי לשדרוג שירות המפות שלה בישראל והחלה להפעיל במדינה את המכוניות המצלמות שלה, על מנת ליצור מפות חדשות ומדויקות יותר של ערי ישראל וליצור את התשתית שתאפשר לה לשלב בשירות תכונות מתקדמות יותר – כך נודע ל"כלכליסט". 

שירות המפות של אפל, שהושק ב-2012, זכה בתחילה דרכו לביקורת רבה על האיכות הנמוכה של המפות והטעויות הרבות שהיו בהן. אולם, בעשור שחלף השקיעה אפל מאמצים רבים בשדרוג המפות בשירות ובהוספת תכונות כמו הוראות נסיעה בתחבורה ציבורית או פיצ'ר בשם Look Around, שמקביל לסטריט ויו של גוגל ומאפשר לצפות ברחובות דרך תמונות שצולמו ברכבים מיוחדים. 

המכונית המצלמת של אפל המכונית המצלמת של אפל צילום: אי פי

 

אפל מפות זמין בישראל מן ההשקה, וכולל יכולות כמו הוראות ניווט קולי בזמן אמת, עדכוני תנועה, שמירת מקום חנייה ושיתוף זמן הגעה. עם זאת, בישראל נשאר השירות כמעט ללא שינוי בעשור האחרון, כשהמפות בו סובלות פעמים רבות מאי-דיוקים ותכונות מתקדמות יותר שהושקו במדינות אחרות לא הגיעו לישראל.

 

עתה, פועלת אפל לשנות זאת והחלה החודש להפעיל בישראל את מכוניות המיפוי המתקדמות של השירות. המכוניות, שמצוידות במצלמות וחיישנים מתקדמים דוגמת Lidar, ייסעו בכל הכבישים והרחובות הציבוריים עד מרץ 2021, ימפו ויצלמו את הרחובות ויצרו את התשתית שתאפשר לאפל להשיק בישראל יכולות מתקדמות יותר. אלו צפויות לכלול תכונות כמו הוראות ניווט לאופניים, Look Around שתאפשר לצפות בתמונות מתמשכות מרחובות הערים באיכות גבוהה, ומפות ברזולוציה, דיוק, פירוט ואיכות רבים יותר עם מידע על בניינים, מקומות חנייה ועוד, בדומה לאלו שהשיקה אפל בעבור ערים מרכזיות בארה"ב ובאירופה עם הגרסה העדכנית של מערכת ההפעלה לאייפון.

 

הפעלת המכוניות התאפשרה לאחר שאפל קיבלה את האישורים המתאימים מהרגולטורים ומשרדי הממשלה הרלוונטיים, ובכל התמונות שיצולמו ויועלו לשירות יטושטשו באופן אוטומטי פנים ומספרי לוחיות רישוי (כפי שגוגל התחייבה לעשות כשהחלה להפעיל בישראל את הרכבים המקבילים שלה). בנוסף, המכוניות של אפל עוצבו כך שלא ייאספו מידע אקראי ולא רלוונטי, כמו מיקומים של רשתות Wi-Fi, ומשתמש שיהיה מעוניין בכך יוכל לבקש לטשטש את תמונת הבית שלו בשירות

 

אפל גם יצרה עמודי מידע בעברית ובערבית ובהם פירוט על אופן הפעלת המכוניות והמקומות שבהם הן יעברו. 

 

המכוניות המצלמות של אפל מצטרפות ליכולת האק"ג של האפל ווטש, שהופעלה בישראל לפני כחודש אחרי שאפל השלימה את ההליכים הרגולטוריים שדרושים להשקתה. אלו הם חלק ממגמה מתמשכת של הגדלת תשומת הלב והמשאבים שמעניקה אפל לישראל, שגם אם לא נמצאים עדיין בשורה אחת עם מדינות גדולות ומשמעותיות יותר עדיין מצביעים על הרצינות הגוברת והולכת שמייחסת החברה לשוק המקומי.

x