חדשות טכנולוגיה

משרד הבריאות מאשר: התקלה הבוקר נגרמה מבעיה במערכות האחסון של NetApp

תקלה גרמה הבוקר לעיכוב במסירת נתוני תחלואת הקורונה מסוף השבוע וככל הנראה נגרמה בעקבות המעבר בישראל לשעון חורף. במשרד הבריאות הסבירו שהנתונים לא עודכנו באופן סופי והם יועברו לציבור בהקדם

רפאל קאהאן 17:4925.10.20
תקלה במערכות האחסון מתוצרת NetApp גרמה הבוקר (א') לבעיות מחשוב ברחבי הארץ ובין היתר במשרד הבריאות ובעשרות חברות נוספות. התקלה גרמה בין היתר לעיכוב במסירת נתוני תחלואת הקורונה מסוף השבוע. הפתרון שהציעו בחברה לבעיה שנוצרה, על פי עדויות של גורמי מקצוע שטיפלו בה, היתה לכבות את המערכות לחלוטין למשך מספר דקות ולהפעילה מחדש.  

 

מהות התקלה עדיין לא ברורה, אך על פי הערכות, בין היתר של אנשי מקצוע, היא קשורה לעדכון שעון החורף שהוחל בלילה שבין שבת לראשון. עם זאת בחברה סירבו להתייחס לבקשת התגובה של כלכליסט והעדיפו לשמור על שתיקה. מנגד במשרד הבריאות אישרו לנו שאכן התקיימה תקלה במערכות של נטאפ והיא זו שגרמה לעיכוב בהעברת נתוני התחלואה.

 

בדיקת קורונה בדיקת קורונה צילום: גטי

 

תקלה כמו זו שהתרחשה הבוקר אינה נדירה. שינויים בשעונים הפנימיים של מחשבים יכולים לגרום לשלל תקלות, הידועה בהן היתה באג 2000 לפני כ-20 שנה. אז עלה החשש כי כלל מחשבי העולם יקרסו עקב בעיה מובנית שלא לקחה בחשבון את המעבר לתאריכי המאה ה-21.

  

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "התקלה אותרה בגרסת מוצר האחסון של חברה בינלאומית, המשרד עושה שימוש, לאחר שזו הפסיקה לפעול. מהנדסי משרד הבריאות וחברת המוצר בארץ ובחו"ל פועלים משעות הלילה לתיקון התקלה. בסיום החזרה לשגרה, האירוע יתוחקר. המדובר בתקלה אשר פגעה בגופים נוספים בישראל, העושים שימוש באותה גרסת מוצר בינלאומי."

 

לגבי נתוני התחלואה במשרד הסבירו שהנתונים לא עודכנו באופן סופי והם יועברו בהקדם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x