$
הייטק והון סיכון

אראל מרגלית: "האמירויות יכולות להיות גשר לעולם הערבי"

מייסד קרן JVP, מוביל משלחת הייטק לאיחוד האמירויות: "השוק של העולם הערבי גדול כמו השוק האירופאי. נעבוד עם שותפים שיפתחו לנו דלתות"

מאיר אורבך, איחוד האמירויות 14:1625.10.20

משלחת אנשי הייטק בהובלת קרן JVP בראשות היזם אראל מרגלית יצאה הבוקר (א') לאיחוד האמירויות במטרה לקדם שיתופי פעולה בין ההייטק הישראלי להייטק במפרץ הפרסי. במהלך ארבעת הימים הקרובים המשלחת תשהה בדובאי ובאבו דאבי ותיפגש עם שרים בכירים ונציגי ממשל, על מנת ליצור קשרים עם משקיעים וכתיבת פרק חדש בסיפור שבין הקהילה הטכנולוגית בישראל למזרח התיכון כולו.

 

 

 

"כבר מספר שנים שאנחנו מקיימים בשקט ר עסקים בדובאי בתחומי הפינטק והסייבר. לחשוב ש-12 חברות הייטק ישראליות הולכות להיפגש כעת שורה של יזמים שרוצים שנשקיע בהם ונעזור להם לפתוח גשר לארצות הברית זה דבר מטורף.

 

האמירתיים משקיעים כעת במזרח התיכון כולל במצרים,מרוקו, וירדן וזה הולך להיות תענוג לעבוד איתם על דברים גדולים. הגיעו במשלחת חברות שמציעות פתרונות לחברות בדובאי כיום אבל גם כאלו שמציגות מודלים חדשים שעשויים להגיע לכל העולם הערבי.

 

תחום הרפואה הדיגיטלית הוא תחום עצום כאן כמו גם תחום הסייבר שהוא מאוד חשוב למדינה במרחק 10 קילומטר מאירן ונמצאת תחת איום תמידי משם", אומר מרגלית.

 

"יש לנו משקיעים נפלאים דוגמת ממשלת צרפת ממשלת פינלנד, מדינת ניו יורק, מדינת אלסקה ועוד ונשמח למשקיעים בקרן שלנו גם מאיחוד האמירויות. השוק של העולם הערבי גדול כמו השוק האירופאי. יש המון דברים שעוברים דרך האמירויות לכל העולם הערבי. אנחנו נעבוד כאן עם שותפים שיפתחו לנו דלתות", הוסיף.
אראל מרגלית, מייסד קרן JVP אראל מרגלית, מייסד קרן JVP צילום: שחר עזרן

 

המשלחת הוזמנה לאמירויות על ידי ה-DIFC (Dubai International Financial Centre), המרכז הפיננסי הבינלאומי של דובאי, הגוף המנהל את אזור הסחר החופשי בלב הפיננסי של דובאי שהיא אחת המרכזים הפיננסים העולמיים. חברי המשלחת יערכו סיור מקיף של המרכז הפיננסי כדי להכיר את האפשרויות העסקיות.

 

חברי המשלחת מגיעים מתחומים מגוונים כמו סייבר, פינטק, אינשורטק ופודטק. בין החברות: ארניקס, מהחברות המובילות בעולם באינשורטק ופרסונליזציה של ביטוח ובנקאות, תחום שיש בו עניין רב באמירויות הנחשבת למעצמה בתחום הביטוח במזה"ת. קונטרול-אפ, אחת חברות הצומחות בישראל שמובילה מהפכה בניהול רשתות עבודה מרחוק ומאפשרת ביצועים כמו במשרד. מורפיסק, חברת הסייבר מבאר שבע, המובילה טכנולוגיה חדשנית להגנה על נקודות קצה בארגונים באמצעות הטעיית תוקפים, פיתוח רלוונטי במיוחד להגנה על בנקים ותשתיות - החיוני במרכזים פיננסיים עולמיים כמו האמירויות. חברת סיקרט דאבל אוקטיפוס, שצמחה גם היא בבאר שבע, נותנת פתרון ביומטרי מוביל המאפשר הגנה למחשבים ללא צורך בסיסמאות.

 

תחום הפודטק זוכה לעניין רב מהממשל האמירתי ושותפים עסקיים. חברת אינובופרו, המייצרת תחליף לחלבון מחומוס עם ערכים תזונתיים גבוהים, היא אחת החברות המעניינות בעולם בתחום. באירופה היא כבר שחקן מרכזי בתחום מוצרי החלב ברשתות המובילות ביבשת עם גלידה, מעדנים ומיונז מחומוס, וכעת היא לקראת פריצה במזרח התיכון. חברה נוספת היא אגרינט, שפיתחה טכנולוגיה לזיהוי מזיקים בעצים. אחד המזיקים הקשים בעולם היא חדקנית הדקל המשמיד מטעי דקלים שלמים, ולאגרניט פתרון עם פוטנציאל משמעותי לחקלאות במזה"ת.

 

הכותב הינו אורח JVP באיחוד האמירויות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x