$
גיימריסט
הפניות גג עמוד  גיימריסט פודקאסט דסקטופ

פיצ'ר חדש לפלייסטיישן 5 מעורר חששות אצל המשתמשים

סוני הודיעה על תוסף שיאפשר הקלטת שיחות בצ'אט הקולי של הפלייסטיישן 5 על מנת לנטר מקרים של בריונות ברשת - ועוררה חששות להפרת פרטיות אצל משתמשים

עמית קלינג 11:2220.10.20
שבועות ספורים לפני השקת הפלייסטיישן 5, סוני נאלצת להרגיע משתמשים שחוששים שהחברה מפרה את פרטיותם. מדובר, למעשה בפיצ׳ר חדש, שבדומה לחברות טכנולוגיות רבות שעשו לאחרונה מאמצים לשיפור רמת השיח בפלטפורמות שלהם, בקונסולה החדשה של סוני ניתן יהיה להקליט חלקים קצרים (עד 40 שניות בסך הכל, ועד חמש דקות אחורנית) משיחות בצ'אט הקולי הקבוצתי במצב ה-Party. השיחות מועברות לצוותים פנימיים של סוני על מנת להתמודד עם מקרים של הטרדה, ביטויי שנאה ובריונות רשת, תופעות שאינן בלתי נפוצות במשחקי רשת. האפשרות אינה ניתנת לביטול.

 

ההודעה על הפיצ'ר החדש, שהופיעה כבר עכשיו בעדכון המערכת האחרון לפלייסטיישן 4 (אף כי היא תתאפשר רק, כאמור, בדור הקונסולות הבא) הלחיצה משתמשים רבים. אף כי בוררות תוכן אינה בלעדית לפלייסטיישן, הקלטה של שיחה קולית היא דבר חריג המעורר חששות לגבי פרטיות המשתמשים. בעקבות הסערה שפרצה בנושא ברשתות החברתיות סוני נאלצה להבהיר בתגובה כי היא לא מאזינה ולא תאזין לשחקנים "באופן פעיל", אבל גם לא ביטלה את הפיצ'ר.

 

דגמי הפלייסטיישן 5 דגמי הפלייסטיישן 5 צילום: פלייסטיישן

 

עם זאת, יש לציין כי לפי סוני הפיצ'ר מתייחס רק לאפשרות ה-Party, צ׳אט של קבוצת שחקנים המשחקים יחד, ולכן ייתכן שלא ישפר בהרבה את חווית הרשת של מרבית השחקנים. אפשרות ה-Party מאגדת משתמשים המבקשים לשחק ביחד ברשת; לעיתים תכופות מדובר באנשים המכירים זה את זה, ולו וירטואלית. אולם מרבית התוכן הרעיל אליו נחשפים שחקנים במשחקי אונליין מגיע בדרך כלל מצד זרים אנונימיים במהלך המשחק עצמו. במונחים של רשתות חברתיות, הצעד של סוני שקול ֿלפתיחת מערכת תלונות בה ניתן להתלונן על חברי הפייסבוק שלך אבל לא על טרולים אנונימיים.

 

בשנה האחרונה חברות משחקים רבות נקטו צעדים על מנת לצמצם בריונות רשת במשחקים שלהם. כך למשל, בקיץ האחרון, מספר משחקים, כולל הגרסה האחרונה של פיפ"א ומשחק האקשן Call of Duty הסירו כמה מחוות תמימות למראה, כמו זו המסמנת "אוקיי" עם היד של הדמות (אצבע מורה ואגודל מחוברים ושלוש אצבעות פשוטות). בשנים האחרונות התנועה המוכרת הזאת הפכה מזוהה בחוגים אינטרנטיים מסוימים עם הימין הקיצוני, מכיוון שניתן לקרוא אותה גם כסימון של "WP" – "כוח לבן", תנועת העליונות הנאו-נאצית. מ"פיפ"א 21" הוסרו גם כמה אפשרויות לחגיגות גולים ארוכות במיוחד, ששחקנים עשו בהן שימוש לרעה כדי לעכב את המשחק ולהרגיז את השחקנים האחרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x