$
מכשירים ומדריכים

אייפון עם 5G? אפל תמכור בישראל מכשיר מסורס

אמש הושקה בחגיגיות סדרת דגמי האייפון 12 עם תמיכה ברשת הסלולרית המתקדמת של הדור החמישי. אך מתברר שהמכשירים שאפל מתכוונת להפיץ ברחבי העולם יגיעו עם תמיכה מוחלשות ברשת ה-5G לעומת הדגמים שיימכרו בארצות הברית

רפאל קאהאן 16:3514.10.20

האייפון 12 החדש הוכרז אתמול (ג') באירוע מפואר וכעת הועלו גם דפי המוצר שלו לאתר אפל. אך מי שיתעניין במפרטים של הדגמים השונים שישווקו במקומות שונים בעולם ישים לב שישנו הבדל מהותי בין הדגמים האמריקאי (A2172), היפני והקנדי (A2402) והדגם המיועד לשאר העולם כולל ישראל (A2403).

דגמי האייפון 12 החדשים דגמי האייפון 12 החדשים צילום מסך: אפל

 

בפירוט התדרים הנתמכים מופיעים בדגם האמריקאי שני תדרים שלא מפורטים בדגמים האחרים - 28 גיגה-הרץ ו-39 גיגה-הרץ. אלה מכונים "גלים מילימטריים" בעגה המקצועית (MM waves), והם אלה שמאפשרים למכשירי דור 5 להגיע למהירויות של יותר מ-1 גיגה-ביט לשנייה.

 

במילים אחרות, מכשיר ה-5G הראשון של אפל לא יספק את מלוא היכולת של טכנולוגיה החדישה הזו. תדרים אלה אמנם לא יהיו נפוצים כמו היתר, אך הם צפויים להפוך לחלק עיקרי בכל רשת דור 5 ככל שיעבור הזמן. הסיבה לכך היא שהם דורשים הקמה של הרבה יותר אנטנות מאשר תדרים אחרים ומיועדים לשמש גם להקמה של רשתות תקשורת פרטיות עבור חברות, מבנים ציבוריים ואולי אפילו משתמשים פרטיים שירצו בכך.

 

מהירות האייפון 5G הצפויה בארה"ב מהירות האייפון 5G הצפויה בארה"ב צילום מסך: אפל
מהירות האייפון הצפוייה בארה"ב מהירות האייפון הצפוייה בארה"ב צילום מסך: אפל

 

אם חשבתם שרק האייפון 12 הבסיסי יסבול מכך, אני יכול לאשר לכם שגם דגמי הפרו היקרים מאוד אינם שונים. לא ברור למה אפל בחרה לסרס את האייפונים שיימכרו ברחבי העולם לעומת האייפון האמריקאי. אמנם גלים מילימטריים לא צפויים להגיע כל כך מהר לרשתות הסלולר, אך בהתחשב בכך שמשתמשי אייפון נוהגים להחזיק במכשיר שלהם גם שנתיים ויותר, יכול מאוד להיות שעד אז רשתות דור 5 היו מספקות את היכולת הזו. בטח באירופה או ביפן וקנדה. הסיפור מזכיר מאוד את הבחירה של סמסונג ישראל להימנע מיבוא מכשירי נוט 20 עם תמיכה ב-5G עד להקמת הרשת בארץ.

 

גם במקרה של סמסונג וגם כעת עם אפל הסיפור חוזר על עצמו. היצרנים מרשים לעצמם לשווק מכשיר שאותו הם מפרסמים כתומך בטכנולוגיות מסוימות כאשר במציאות הדגמים שניתן להשיג לא תומכים בהן. בהתחשב במחיר של מכשירי האייפון בישראל (לפחות 3,500 שקל וגם הרבה יותר לדגמים הבכירים עם מפרט פרימיום) זה נראה קטנוני מאוד שלא לאפשר לצרכן המקומי (או אפילו העולמי במקרה הנוכחי) לקבל את כל היכולות שזמינות למשתמשים האמריקאים. המלצתנו אם כן היא שאם אתם רוכשים אייפון 12 בזכות התמיכה בדור 5, שימו לב לאותיות הקטנות. ואם חשובה לכם התמיכה במהירויות גבוהות ושיהוי נמוך מאוד, אולי כדאי להמתין עם הרכישה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x