$
חדשות טכנולוגיה

תעקוף את וואווי? סמסונג צופה עלייה של כ-60% ברווחים ברבעון הקרוב

תחזיות החברה מרמזות כי בקרוב היא תוכל להחזיר לעצמה את מעמדה כמוכרת הסמארטפונים הגדולה בעולם ולעקוף את וואווי הסינית שספגה מהולמות קשות בעקבות הסנקציות שהטילה עליה ארה"ב

שירות כלכליסט 13:2908.10.20
ענקית הטכנולוגיה סמסונג מעריכה כי הרווח ברבעון האחרון זינק בקרוב ל-60%, כך שהיא תוכל לעקוף בקרוב את וואווי ולשוב לעמדתה כיצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם.

 

 

החברה הדרום קוריאנית הודיעה היום (ה') כי לפי התחזיות שלה, הרווח התפעולי לשלושת החודשים בין יולי וספטמבר יעמוד על סביבות 12.3 טריליון וון (10.6 מיליארד דולר), עלייה של 58% מהתקופה המקבילה אשתקד. תחזיות האנליסטים עומדות על עלייה של 26% ברווח.

עוד הודיעה החברה כי להערכתה המכירות ברבעון השלישי יטפסו ב-6% ל-66 טריליון וון (57 מיליארד דולר). תחזיות האנליסטים מצפות להכנסות בגובה 63 טריליון וון (54.5 מיליארד דולר).

 

מכשיר הדגל החדש של סמסונג: גלקסי Z פולד 2 מכשיר הדגל החדש של סמסונג: גלקסי Z פולד 2 צילום: סמסונג

 

סמסונג תפרסם את התוצאות המלאות של הרבעון השלישי בסוף החודש.

 

מוקדם יותר השנה הודחה סמסונג על ידי וואווי, שהפכה למוכרת מכשירי הסמארטפון הגדולה בעולם. הירידה בסמסונג נבעה בין השאר מהמשבר העולמי של התפשטות מגיפת הקורונה, ואילו מרבית המכירות של וואווי הן בסין, שהייתה בין הכלכלות הראשונות להתאושש מהמשבר. אולם, הסנקציות שהטילה ארה"ב על וואווי פוגעות בחברה. זאת בשילוב עם העלייה בביקוש לסמארטפונים דור חמישי ו"מעבר מהיר לשיווק מקוון", עזרו לאושש את המכירות של סמסונג, כך לפי סק קים, אנליסט ב- Daiwa.

מטה וואווי מטה וואווי צילום: רויטרס

 

מיליוני אנשים ברחבי העולם ממשיכים לעבוד, לשחק ולצפות בסרטים מהבית, כך שסמסונג נהנית גם מעלייה בחטיבת ייצור שלה שמספקת גם רכיבים פופולאריים לצרכן כמו מסכים ושבבי זיכרון. "סמסונג צפויה להרוויח משמעותית יותר מהמתחרות שלה מהחרם המתמשך על וואווי", סיכם האנליסט לי סו – בין מדיישין סקיורטיס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x